Trojkurz - Naplánuj, Vybuduj, Vypestuj

+ bonus živá podpora do 16. 4.

Čo sa chystá

 

 Čo sa chystá v roku 2021?

Kým plynú opatrenia pre COVID situáciu, neorganizujeme žiadne workshopy a kurzy. Za pochopenie ďakujeme.

Registrácia a otázky smerujte na Kristínku: matusova.kristina@gmail.com, ktorú som poprosila prevziať mailovú komunikáciu, lebo ja vám pri deťoch nestíham. Zašlite jej prosím vaše kontaktné údaje, tel. č (pre prípad náhlych zmien), miesto bydliska, lebo ľudí prepájam pre spoločné cesty autom, mail, pre poslanie inštrukcií.:-).

 

 

 


SEMINÁR:  Celodenný seminár Zdravé bývanie, svojpomocne s udržateľnou záhradou za 25 tisíc

Rezervujte si miesto už teraz, lebo termín sa naplní veľmi rýchlo. 

U nás doma, v našej záhrade, v našej obývačke:-) pri Modre

Pozývame vás na celodenný seminár s témou komplexného riešenia bývania, a to:
– udržateľná záhrada vďaka permakultúrnym princípom (uvidíte konkrétne riešenia a súvislosti v našej záhrade, ktoré vám dajú ucelený obraz)
– svojpomocná stavba (priebeh svojpomocného stavania s množstvom detailov a vychytávok, vďaka ktorým stavbu vyšperkujete a zároveň badateľne ušetríte)
– rozpočet 25 tisíc za 45m2 mobilného domu, v ktorom sa seminár bude konať. Priamo u nás v obývačke, ktorú sme po troch rokoch dostavali a vďaka tomu môžme porovnať viaceré stavebné postupy a ceny za materiál aj prácu.
– interiér zariadený podľa princípov zdravého bývania ( to čo nás obklopuje ovplyvňuje naše zdravie, správanie aj myslenie. Uvidíte rôzne neštandardné materiály ako hlinené omietky, korková podlaha, masívne drevo v rôznych podobách.) Viac v článkoch o zdravom bývaní a mobilnom dome tu.

A tiež celú agendu k stavbe mobilného domu a legislatíve. Moderným technológiám, ktoré skvalitnia bývanie. Teda množstvo zaujímavých informácií, o ktorých sa veľa nepíše a nehovorí, pritom dokážu zmeniť život. Odborné poradenstvo k záhrade a permakultúre, k stavbe a technológiám. A to celé postavené na vlastných skúsenostiach, ktoré nám zmenili život, hodnoty a priority.

Keďže sa stretávame v našej obývačke, počet osôb je veľmi limitovaný, s prihlásením netreba otáľať.

Registrácia u Kristínky: matusova.kristina@gmail.com. Lektorské je 70 eur, pár 60eur na osobu, v cene je celodenná  vegetariánska strava. 

ktorú som poprosila prevziať mailovú komunikáciu, lebo ja vám pri deťoch nestíham. Zašlite jej prosím vaše kontaktné údaje, tel. č (pre prípad náhlych zmien), miesto bydliska, lebo ľudí prepájam pre spoločné cesty autom, mail, pre poslanie inštrukcií.:-).

Ďakujem a teším sa na vás. Zakaždým je to úžasný obojstranne obohacujúci deň.


 


Reakcie účastníkov na seminár nájdete vo fotoalbume na FB tu.

POZRITE SI ZOSTRIH AKO TO U NÁS NA SEMINÁRI VYZERÁ TU: 


 KONALO SA…a koná veľmi veľa a už to nestíhame dopĺňať:-)

18.7. – permakultúrny workshop: Ako správne založiť bylinkovú špirálu – Zrušený

19.7. – staviteľský workshop: Zakladanie zelenej strechy – ZRUŠENÝ

26.9. – permakultúrny kurz  od A po Z v našej permakultúrnej záhrade

Stavebný workshop: Ako postaviť svopomocne dom, inštrukcie tu:  Workshopov ako postaviť dom svojpomocne 

30.11. Zakladanie zelenej strechy

Príďte sa naučiť ako založiť zelenú vegetačnú strechu. Tú z fotografie nám firmy nacenili na 10 tisíc eur a my sme si ju svojpomocne vybudovali za 2000eur. A vieme vás to naučiť! Čím ušetríte tisíce eur. Okrem toho vám ukážeme viaceré spôsoby zakladania zelenej pultovej strechy, tiež materiály, rastliny, rozpočet. Tento workshop organizujeme len zriedkavo, preto si termín nenechajte újsť 😉. Zelená strecha je obrovským prínosom pre človeka aj prírodu. Zabezpečí vám príjemnú klímu vo vnútri domu aj vonku na záhrade. Je bezúdržbová a strecha môže mať až neobmedzenú životnosť. Viac info o zelenej streche na našom YouTube kanali HomeReset, kde pribudli už aj nové vlogy:-).Registrácia na matusova.kristina@gmail.com. Lektorské s celodennou stravou je 70eur.

9.11. 2019 – Kurz zdravého interiérové dizajnu:navrhujeme obývačku s jedálňou

Chcete dať vášmu bytu či domu novú atmosféru? Útulnejšiu a zdravšiu pre celú vašu rodinu? Či práve budujete vaše bývanie? Presne pre vás sme spolu s našou interiérovou dizajnérkou Doc.Ing. Veronikou Kotradyovou, PhD vytvorili kurz na pokračovanie, aby sme sa spoločne naučili ako z priestoru vytvoriť domov. Taký, ktorý je zdravý pre telo aj dušu. Zároveň je praktický s kreatívnymi riešeniami pre komfortné bývanie. Začíname s témou Navrhujeme obývačku s jedálňou – srdce každého domu a bytu. Kurz začína o 9.30h a končí 17.30h. Cena je 70 eur s celodennou stravou. Kurz sa koná v novodokončenom mobilnom ekologickom domčeku z projektu www.homereset.sk, kde si ochutnávku zdravého bývania môžete rovno vyskúšať počas celého dňa. Registrácia na matusova.kristina@gmail.com . Tešíme sa na vás:-).

KURZ: 27.11 o 17.30h Kurz zdravého varenia

Pozyvame vás otestovat našu novú kuchyňu mobilneho domu Homereset a spolu s šéfkuchárom Marekom Mrazom. Tu hľa téma, vizitka i info k registrácii. Počet miest je limitovaný : Ahojte týmto Vás pozývam na kurz varenia. Mojim hlavným zameraním je kuchyňa vegetariánska a svetová, ktorých mix Vám prinesiem na tanier.
Ako vegetariánsky šéfkuchár som precestoval mnoho krajín, kde som zbieral inšpirácie a nové chute, či spôsoby prípravy jedál. Viac o mne https://marekmraz.com/

Lektorka je 35eur. registrácia na matusova.kristina@gmail.com

 • Podujatia 2014/2015/2016:
 • Worskhop Základy permakultúrneho pestovania 
 • Prednáška na Odbornom seminári v Inchebe
 • Ako svojpomocne postaviť slobodný domov – MOBILNÝ DOM, Sokolovňa pub, Trenčín a
 • Ako svojpomocne postaviť slobodný domov – MOBILNÝ DOM, TUTOVKA, Bratislava
 • EC 2015 v obci Klasov v rámci informačno vzdelávacieho dňa v obci -MAREC 2015 v obci Klasov
 • O životnom reštarte. 17. Marec 2015 v BA, People development, Bratislava
 • Zakladanie permakultúrnej záhrady s permakultúrnou dizajnérkou Patríciou Černákovou. Plagát a foto.
 • Zakladanie kvetinového záhonu podľa zásad permakultúry so záhradnými dizajnérkami Luciou Kovačovou a Monikou Gálovou zo www.zahradecka.sk. Plagát a foto.
 • Bylinková nedeľa pre deti v sade s OZ Dr. Kresánok deťom. Plagát a foto.
 • Deň otvorených dverí v sade. Plagát a foto.
 • Zakladanie skutočne živého plotu:-) so záhradnými dizajnérkami Luciou Kovačovou a Monikou Gálovou zo      www.zahradecka.sk. Plagát a foto.
 • 14. decembra 2014 – Festival Permakulúra v meste v Bratislave – téma V kruhu rodiny LifeReset je partnerom a spoluorganizátorom festivalu Permakultúra v meste, ktorý sa uskutoční v Bratislavskom vodárenskom múzeu. Festival začína o 10 hodine a v poradí druhá prednáška bude tá naša – Od novozélandských ekofariem po vlastnú ukážkovú permakultúrnu záhradu. Viac na našom webe , www.permakultura.sk a FB.
 • Festival Jeden svet v Bratislave – DISKUSIA MôJ ŽIVOT INAK! – 22. novembra 2014 o 18 hod. Viac info tu FB.
 • Živé knižnice v PantaRhei, v centre Bratislavy, budeme vystupovať s prednáškou – Životné zmeny 11. novembra 2014. Viac info tu. 
 • Univerzita Cyrila a Metóda v Trnave- Sponzoring a marketing autorských projektov LifeReset 12. novembra 2014. Viac info tu.
 • Kafé Dzezva vo Zvolene cestovateľská prednáška o veľkých cestách životom:-)- 7. novembra 2014
 • Festival alternatívneho staviteľstva Zlín – Rozprávať budeme o našej ceste k zdravšiemu a pohodovejšiemu životu. 16.augusta 2014. Viac info tu.
 • Projekt SPOTs Košice LifeReset – vo Výmenník Važecká na sídlisku Nad Jazerom, 14. apríla
 • Cestováni pro každého – Student Agency – Cestovateľská prednáška Nový Zéland – 9. apríla v Brne 

 

PODUJATIA

Mnohí nám píšete, či pripravujeme podujatia aj v iných mestách, alebo či by bolo, doslova, možné mať ho u vás “v obývačke”, na firme, v škole a podobne. Je to možné. Je k tomu potrebný dostatočný počet účastníkov a pokrytie nákladov na cestu a lektorské, keďže ide o nemalý čas, energiu a peniaze, ktoré na prípravu, docestovanie, prednášanie potrebujeme a tento čas je vtedy váš a nie našej rodiny. Viac info na matusovci.sk a na e-maili: zuzka@lifereset.sk

NAJBLIŽŠIA AKCIA:

VEČER S NAMI o tom ako svojpomocne postaviť slobodný domov – MOBILNÝ DOM

KDE: Sokolovňa pub, Trenčín
KEDY: 10.12.2015 o 18.30h
VSTUPNÉ: 4 eur
S KÝM: Autormi projektu LifeReset a zároveň autormi mobilného domu, ktorý ho navrhli a postavili vlastnými rukami – Ing. Ján Matúš a Mgr. Zuzana Matúšová Girgošková, www.lifereset.sk, matusovci.sk
O ČOM: LifeReset je blog rodiny, ktorá netradičnými krokmi mení svoj život k slobodnejšiemu a pohodovejšiemu. Jedným z tých krokov bolo aj to, že predali dom, kúpili starý sad a v ňom si postavili mobilný drevodom. Prečo? Ako? A tiež za koľko? Dozviete sa počas 2 hodinovej prednášky s diskusiou. Prezradíme tiež z čoho postaviť ekologický a prírodný dom, aj ako vytvoriť zdraví interiér pre duševné a fyzické zdravie. Tiež to, ako efektívne využiť 45m2 pre štvorčlennú rodinu. Tešíme sa na Vás.

Viac v FB evente: https://www.facebook.com/events/925440840869099/ 

 

Čo sa chystá

 

KONZULTÁCIE

Ako píšete, nie každému vyhovujú termíny podujatí na to, aby ste sa s nami stretli a popýtali sa nás na veci, ktoré vás zaujímajú. Je preto možnosť stretnúť sa s nami počas pracovného dňa na platených konzultáciách. Viac info na matusovci.sk  a zuzka@lifereset.sk

PODUJATIA V SADE – Prednáškový cyklus u nás v sade sme pre túto sezónu uzavreli. Nové podujatia sú plánované na jar. Príležitostne prednášame na rôznych podujatiach, preto sledujte náš Fb a prihláste sa na odber newslettra na hlavnej stránke. 

 • Sloboda rozhodnúť sa pre slobodný život podľa seba – nový termín bude v septembri, predbežne sa hláste mailom:-)

Čo sa chystá Neustále sa nás pýtate, či skutočne žijeme spokojnejší, slobodnejší život. Alebo Vás zaujíma, ako reštartovať svoj vlastný život. Prešli sme si dvojročnou náročnou a pritom oslobodzujúcou cestou, a preto Vám na vlastných skúsenostiach a tiež vďaka absolvovaní množstva kurzov a workshopov, môžeme kompetentne poradiť a podeliť sa s vami o tom, ako na to:-). Podujatie je pre každého, kto sa rozhoduje urobiť veľké životné kroky, len ešte nevie nabrať odvahu. Tri hodinky o tom, ako reálne vykročiť vpred a začať žiť život podľa vlastných predstáv a nie očakávaní druhých. Kedy, ako a hlavne prečo to urobiť a viac už neváhať. Sme živým príkladom, že sa to dá:-).Registrácia je mailom, pretože počet miest je vždy limitovaný.

 • Slobodný domov svojpomocne – nový termín bude v októbri, predbežne sa hláste mailom:-)

Čo sa chystáTrojhodinový seminár o stavaní mobilného domu od idey, až po posledný pribitý klinec. Preberieme rôzne konštrukčné detaily, ale aj spôsoby, kde a ako ušetriť a pritom nepopustiť z kvality. Preberieme tiež problematiku zdravého bývania a otázky, čo všetko vytvára interiérovú pohodu a skutočný domov. Registrácia je mailom, pretože počet miest je vždy limitovaný.

 • Permakulúra – 26.septembra

Čo sa chystáPermakultúra je životný štýl. Sú to zásady, ktoré úplne zmenia váš pohľad na fungovanie sveta. Otvoria vám oči, spustia kolečká pre fungovanie sedliackeho rozumu a ukážu vám obrovské možnosti, ktoré nám príroda dáva. Na praktických prednáškach u nás sa dozviete viac o permakultúre a navyše si rôzne permakultúrne prvky môžete pozrieť priamo v našej permakultúrnej záhrade. Registrácia je mailom, pretože počet miest je vždy limitovaný.

 • Wwoofing, cestovanie a slobodné deti – 6. september o 16hod a 20. septembra

Čo sa chystáPestrý a duchovne bohatý život je jedným z receptov na spokojné vzťahy, deti i rodinu. Otázka je ešte, kde nájsť odvahu na dobrodružstvá s deťmi. Jednou z možností je naša prednáška s diskusiou o cestovaní s maličkými deťmi, o ich potrebách aj prianiach, o wwoofingu – dobrovoľníčení a tiež o tom ako mať doma slobodné deti a zároveň neprísť o tú svoju slobodu.  Tiež o filozofií nevýchovy, ale vedení detí k samostatnosti a vnútornej slobode. Príďte sa inšpirovať, podiskutovať a pohrať v našej čarovnej záhrade plnej detských snov.Registrácia je mailom, pretože počet miest je vždy limitovaný.

KONALO SA…a koná veľmi veľa a už to nestíhame dopĺňať, no verte nám, že sa o nás, s nami, u nás toho veľa deje:-)

 • Podujatia 2015:

1. MAREC 2015 v obci Klasov v rámci informačno vzdelávacieho dňa v obci – Zmena je život – s prednáškou o živote naplno:-) v kultúrnom dome.

17. Marec 2015 v BA, People development. O životnom reštarte. Čo všetko do hĺbky si reštart vyžaduje. O veciach, ktoré sme ešte nehovorili nikdy. Viac informácií na stránke www.osobnostnyrovoj.sk  a v FB pozvánke tu.

Čo sa chystá

 • Workshopy 2014 : 

Zakladanie permakultúrnej záhrady s permakultúrnou dizajnérkou Patríciou Černákovou. Plagát a foto.
Zakladanie kvetinového záhonu podľa zásad permakultúry so záhradnými dizajnérkami Luciou Kovačovou a Monikou Gálovou zo www.zahradecka.sk. Plagát a foto.
Bylinková nedeľa pre deti v sade s OZ Dr. Kresánok deťom. Plagát a foto.
Deň otvorených dverí v sade. Plagát a foto.
Zakladanie skutočne živého plotu:-) so záhradnými dizajnérkami Luciou Kovačovou a Monikou Gálovou zo      www.zahradecka.sk. Plagát a foto.

 • Prednášky 2014 :

14. decembra 2014 – Festival Permakulúra v meste v Bratislave – téma V kruhu rodiny LifeReset je partnerom a spoluorganizátorom festivalu Permakultúra v meste, ktorý sa uskutoční v Bratislavskom vodárenskom múzeu. Festival začína o 10 hodine a v poradí druhá prednáška bude tá naša – Od novozélandských ekofariem po vlastnú ukážkovú permakultúrnu záhradu. Viac na našom webe , www.permakultura.sk a FB.
Festival Jeden svet v Bratislave – DISKUSIA MôJ ŽIVOT INAK! – 22. novembra 2014 o 18 hod. Viac info tu FB.
Živé knižnice v PantaRhei, v centre Bratislavy, budeme vystupovať s prednáškou – Životné zmeny 11. novembra 2014. Viac info tu. 
Univerzita Cyrila a Metóda v Trnave– Sponzoring a marketing autorských projektov LifeReset 12. novembra 2014. Viac info tu.
Kafé Dzezva vo Zvolene cestovateľská prednáška o veľkých cestách životom:-)- 7. novembra 2014
Festival alternatívneho staviteľstva Zlín Rozprávať budeme o našej ceste k zdravšiemu a pohodovejšiemu životu. 16.augusta 2014. Viac info tu.
Projekt SPOTs Košice LifeReset – vo Výmenník Važecká na sídlisku Nad Jazerom, 14. apríla
Cestováni pro každého – Student Agency – Cestovateľská prednáška Nový Zéland – 9. apríla v Brne