Trojkurz - Naplánuj, Vybuduj, Vypestuj

+ bonus živá podpora do 16. 4.

Po desiatich rokoch prekvapivý záver


Celý náš príbeh sa začal pred desiatimi rokmi tu v Prahe. Na našom prvom uletenom rande – stopom do Prahy na Vianočné trhy. Vtedy sme si povedali, budeme sa sem vracať každý rok a pripomínať si to šťastie a eufóriu, ktoré prežívajú zamilovaní ľudia. No nikdy sme sa do Prahy nevrátili… Najprv nebolo dosť peňazí, potom sme prerábali dom, potom prišli deti a na to projekty a z práce sa odísť nedalo. Koľko veľa vecí sa muselo udiať, aby sme sa opäť ocitli na začiatku…v Prahe.

Po desiatich rokoch prekvapivý záver

Prečo tie moje smutné oči? Lebo hneď potom som sa rozplakala. Nedalo sa inak. Slzy mi tiekli potokom od smútku, aj od radosti…

Lekcie a šance

Koľko veľa vecí sa muselo udiať, aby sme sa opäť ocitli na začiatku…v Prahe. Prísť takmer o všetko, aby sme získali viac. Prísť o seba samých, aby sme sa stali sebou samými. Prísť takmer o rodinu, aby sme pochopili, čo a kto ju vlastne tvorí. Prísť o zázemie, aby sme ho v ďalekej krajine opäť našli. Prísť o dom, aby sme si opäť vážili aj dve izby. Za každú túto lekciu ďakujeme. Niekto vidí vo svojich pádoch, úderoch od života, nespravodlivosť a krivdu. No sú to skôr vzácne skúšky, vďaka ktorým sme zas o niečo skúsenejší a múdrejší. Nespravodlivosť preto podľa nás neexistuje, len lekcie („krivdy) a šance (príležitosti), ktoré dostáva každý z nás. S týmto vedomím sa žije ľahšie a ľahšie sa tiež prijíma nová „podpásovka“.

Žiť s ľahkosťou

A teraz sa vráťme späť k nášmu desiatemu výročiu. Povedali sme si, že síce som strašne chorá a cez víkend chceme betónovať, je to predsa desiate výročie. Kedy inokedy sa vrátiť do Prahy, keď za celé tie roky na to nebol vhodný čas? Podarilo sa. Napätí sme nastúpili do vlaku smer Praha. S nostalgie sme otvorili v počítači fotky z nášho prvého rande a pozerali si miesta, ktoré sme vtedy spolu navštívili. A odrazu, pecka z hora!!! Podľa dátumu na fotkách, sme tam boli pred deviatimi rokmi! Keď sme to zbadali, začali sme sa ohromne smiať. Spolu s nami sa smiali aj naši spolucestujúci v kupé. Preložili sme bagristu, nadopovala som sa liekmi, vybavili sme troch varovníkov detí, aby sme sa po desiatich rokoch vrátili do Prahy a napokon je to „len“ deväť. AKO VEĽMI NÁM ODĽAHLO! Odrazu to nebolo to vážne výročie, tých výnimočných desať, ale „len“ deväť. Informácia riadená určite z hora prišla v ten najsprávnejší moment. Keď sme už sedeli vo vlaku a cesty späť nebolo a zároveň mali celý víkend ešte pred sebou. Ponaučenie? Berte život s ľahkosťou. Desať, či deväť? Záleží na tom? Hlavne že konečne po rokoch, po všetkých skúškach, sme na Karlovom moste stáli my dvaja a spolu.:-)

Po desiatich rokoch prekvapivý záver

11.12.2005:-)

VIANOCE!

Riadenie z hora si povedalo, že nám tento víkend nedá pokoj a otvorí nám oči aj v inom. Nikdy sme neboli na masové akcie, lepšie povedané, vyhýbali sme sa im ako sa dalo. Odrazu sme pri potulkách uličkami stáli „náhodou“ na Radničnom námestí, kde boli tisíce ľudí a práve čakali na slávnostné rozsvietenie stromčeka. Keby sme to plánovali, určite by sme ten okamih nestihli. Stáli sme v pravú chvíľu na pravom mieste. Detičky na ramenách rodičov s očakávaním v očiach hľadeli na obrovský stromček, ktorý sa s veľkou parádou rozsvietil. Po novozélandských Vianociach, ktoré sú bez kolied, výzdob, svetielok, len s minimalistickým vianočným stromčekom, sme sa cítili ako tie deti. Už sme nevideli masovú akciu, šialené vianočné uštvanie sa, reklamy, plné obchody…ale VIANOCE.  Len Vianoce a nič iné. A presne také si ich túžime aj urobiť. Tešiť sa s najbližšími z toho čo spolu máme a nesústrediť sa na to, čo nemáme, alebo iní majú. Tieto Vianoce budú preto veľmi bohaté. Za až deväť rokov sme toho získali od života skutočne veľa. Na kalkulačke to ale zrátať nevieme.

Pokojné a bohaté prežitie adventného obdobia vám prajeme všetci štyria Z+J a drobci. 


Po desiatich rokoch prekvapivý záver

Foto: Vít Šimánek, ČTK

SÚVISIACE ČLÁNKY:

Nikdy sme sa nenudili

Naše šialené začiatky

Reštartovanie života

Raz hore-raz dolu, náš reštart po pol roku

 

 

Tiež sa ti môže páčiť

Previous
Next

Get the latest articles

Subscribe to our notifications and be the first to know about our offers and articles.

Follow us: