Trojkurz - Naplánuj, Vybuduj, Vypestuj

+ bonus živá podpora do 16. 4.

Prebuďte svoju dušu a nájdete samého seba

Všetci ju máme, no nie všetci ju v sebe aj rozoznáme. Duša, svetielko v nás, ako to vysvetľujem mojim deťom. To svetielko, ktoré kedysi bolo niekde tam hore, kým sa nerozhodlo vyskúšať si život tu dole. Svetielko si nabalilo so sebou šlabikár s úlohami, čo všetko sa tu dole môže naučiť. Niektoré úlohy a cvičenia sú veľmi ťažké a keď ich nezvládneme, musíme ich opakovať. Niektoré duše ich opakujú celý život v cykloch. Je to často vtedy, keď hlas duše nepočujeme, lebo silnejšie sú hlasy okolia.

Kedy hovorí duša a kedy my

Keďže náš reštart je o tom, aby sme žili svoj život a nie predstavy druhých, čuduj sa svete, za posledné obdobie počujeme dušu čoraz silnejšie. Ako ju vnímať? Nejako som to pocítila. No ťažko sa opisuje, ako nejako človek cíti, kedy je vo svojom srdci, kedy koná, cíti, rozhoduje sa z pozície srdca a kedy z pozície EGA. Teda toho JA, ktoré z nás vyformovala spoločnosť, rodina či životné situácie. Toho JA, ktoré vie byť urazené, uľútostené, dôležité. Kedy je moje konanie podmienené egom a kedy mnou, čistou, samou? Jaroslav Dušek to na divadelnom predstavení Štyri dohody povedal úplne jasne: „Mne sa rozsvietilo a povedala som si, že to budem sledovať a raz o tom napíšem článok.“

Prebuďte svoju dušu a nájdete samého seba

Duša po dušekovsky

Vo svojom srdci, v stave keď ste „nahý“ bez ega – len vy a vaša duša, ste vo chvíľach čistej úprimnej radosti. Určite to poznáte. Pozorujete západ slnka niekde na dovolenke pri mori. V tom momente nie ste vyťažený účtovník, dôležitý šéf, dokonalá matka, ani opustený ex. V tom momente, keď ste uchvátený tou nádherou a nepotrebujete nad ničím rozmýšľať, len ste. Vtedy je to ono! Ste vo svojom srdci, vo svojom strede, ste to naozaj VY.

Byť sám sebou

Prečo je dôležité byť ozaj sám sebou? Lebo vtedy vaše srdce cíti úprimné pocity. Vníma ozajstné potreby pre váš spokojný život. Počuje svedomie, ktoré tam tiež sídli. Ak máte jasno vo všetkých týchto troch zložkách, tak srdce, telo aj hlavu vám zaleje radosť. To sa stalo mojou motiváciou, preto bdelosť, všímavosť a prítomnosť, bez premýšľania toľko analyzujem a prakticky cvičím. Dokonca nás tie pocity úprimnej hlbokej radosti z bytia, zo spojenia so sebou, priviedli ku technike Mindfull a kurzu nášho priateľa Andreja Jeleníka – Bdelosť, ktorý v máji absolvujeme. (Pre zvedavých viac na: www.mindful.sk)

Vypnite všetko, čo vás ruší

Na to, aby sme počuli seba a nie všetko navôkol je podstatné vypnúť všetko zbytočné, čo vám kradne pozornosť. No podstatné je vypnúť ruchy veľkomesta, médií, množstva zbytočných informácií a emócií, ktoré sa na nás dennodenne chrlia. U nás doma už 11 rokov nenájdete televízor. Kradol mi pozornosť a nevedela som sa sústrediť na to, čo práve cítim či odsledovať si, akú životnú tému práve riešim. Byť bdelá a pozorná voči tomu, čo sa deje práve doma a nie v televízii neznamená, že máte prestať sledovať dianie vo svete. Len sledujte to, čo môžete zmeniť. Čo nie je vo vašich silách, nad tým sa hlavne nerozčuľujte.

Prebuďte svoju dušu a nájdete samého seba

Sústrediť pozornosť tam, kde si ju zaslúžia

Niekde som čítala názor, aby sme venovali svoju pozornosť tomu, čo chceme, aby rástlo. Teda násiliu vo filme asi nie, politickým kauzám v novinovom článku asi tiež nie. Nešťastiu ľutujúcej sa susedy? To tiež nie je vhodná cesta. Z tohto dôvodu som prestala plytvať energiu týmto smerom a začala ju sústreďovať vyslovene na to, čo potrebujem budovať, sledovať alebo sa len bezprostredne v danom okamihu tešiť. Aj vďaka tomuto zisteniu sa mi podarilo napojiť sa.

Skratka do stredu

Ak sa vám nič z tohto spomínaného nedarí naplniť, tak mám pre vás jednu skratku, akým spôsobom sa dá napojiť na seba, na dušičku, na svoj stred. Uchýľte sa do prírody! To je to miesto, kde sa duša teší a rozum môže odpočívať. V našom sade som pochopila, prečo sa ľudia z lazov nehrnú do mesta a prečo sa ľudia z miest sťahujú na vidiek. Nie všetci máme možnosť žiť v obklopení prírody, ale mnohí z nás by si mohli darovať aspoň raz do dňa kratučkú prechádzku po parku, po tichej ulici s alejou stromov. Bdelo, všímavo, prítomne. Darujte to svojej duši a sledujte, čo sa s vami bude diať. A napíšte mi, keď to pocítite rovnako. 🙂

Ak sa vám články na našom blogu páčia, prosím zahlasujte za náš blog v súťaži Bloger roka. Záleží nám na tom. Nejde o titul, nejde o výhru, ide o príležitosti, ktoré nám táto súťaž otvára. Aj vďaka nim vznikajú zaujímavé články.  Hlasuj teraz na blogerroka.sk/2017/lifereset. Ďakujeme. 

SÚVISIACE ČLÁNKY:

Moje vedomé tehotenstvo alebo výchova už v brušku

Naše vedomé počatie a môj vedomý potrat

Otvorili sme 13tu komnatu – vedome milovanie, ktoré zachránilo naše manželstvo

Intímne o našej ceste k hlbokej intimite

 

Tiež sa ti môže páčiť

Previous
Next

Get the latest articles

Subscribe to our notifications and be the first to know about our offers and articles.

Follow us: