Trojkurz - Naplánuj, Vybuduj, Vypestuj

+ bonus živá podpora do 16. 4.

Prečo sa nebojíme cestovať s deťmi

Mami, kto je dnes u nás? – pýta sa ma Jakubko zakaždým, keď po neho prídem do škôlky. Vždy je u nás veselo. Susedka na káve, kamaráti na prenocovanie, na krátku návštevu babka alebo niekto iný z rodiny, jednoducho stále niekto. Stáva sa, že v sobotu ráno sa deti zobudia a pýtajú sa nás – spia v obývačke nejakí kamaráti? Ak áno, Jakub zavelí – Maroško poď, ideme sa pozrieť na kamarátov. Je nesmierne zaujímavé sledovať, ako deti reagujú na životný štýl rodičov, napríklad aj na ten náš plný výletov, návštev, priateľov…

Prečo sa nebojíme cestovať s deťmi

Naši výletníci:-)

 Prestreté vždy o jedného navyše

Niekedy sa stane, hlavne v lete, že si u nás ľudia podávajú kľučky na bráne. Deti to absolútne neriešia. Je to pre nich „prostredie normalu“ ,ako to nazýva Jean Liedloffovej vo svojej knihe Koncept kontinuita. Spoločnosť v našom dome je pre nich samozrejmosť. Keď do obývačky Jakubko s Maroškom za našou návštevou prídu, tak bez ostychu, nesmelosti, či nervozity z prítomnosti cudzej osoby, sa s nimi bavia. A ľudí môže byť aj veľa! Napríklad každú nedeľu po kostole si spoločne s našimi susedmi vychutnávame kávu s koláčom, vždy u niekoho iného, z nás troch rodín. Za jedným stolom sa stretneme aj pätnásti! Sú to nádherné chvíle. Káva aj koláče rozvoniavajú, deti veselo pobehujú, všetci sa príjemne bavíme, smejeme a tešíme z nedeľnej pohody. Kto si to užíva najviac? Naše deti.

Prečo sa nebojíme cestovať s deťmi

Nedeľná káva. A to ešte nie sme všetci.

Škôlka bez jedinej slzičky

Bohatý spoločenský život sa nám pozitívne odzrkadlil aj pri nástupe do škôlky. Jakub vôbec neplakal, ani raz. Zakaždým mi „zdrhol“ do triedy, skôr ako som mu stihla povedať ahoj. Ľudia, miesta, farby, nové vône, to všetko je v ich živote jednoducho často. Napríklad aj také „prázdniny“, ako nazývame varovanie detí, či už u babky alebo u susedov. „Varovka“ nikdy nezaškodí. Deti majú zmenu a vy čas niekam si s manželom odbehnúť na príjemné spoločenské podudujatie. A viete čo? Bohatý spoločenský život je aj tajomstvom úspešného vzťahu. Po rokoch spoločného života vždy nastane stereotyp a najlepším oživením sú nové miesta, ľudia, iný svet, iné osudy, avšak nie spoznávaním cez televízor, ale otvorením sa im a vyjdením do ulíc.

Tiež sa ti môže páčiť

Previous
Next

Get the latest articles

Subscribe to our notifications and be the first to know about our offers and articles.

Follow us: