Trojkurz - Naplánuj, Vybuduj, Vypestuj

+ bonus živá podpora do 16. 4.

HomeReset 2018

Projekt domu

Veríme tomu, že to, čo po nás zostane, nie sú len domy, ale aj hodnota, ktorú spoločnosti vieme odovzdať.

Pred 6 rokmi sme sa ocitli v situácii, keď sme museli akútne vyriešiť naše bývanie. Pustili sme sa do odvážneho riešenia. Svojpomocne sme si postavili mobilný dom. Do projektovej časti sa zapojilo množstvo odborníkov, vďaka ktorým sme z mobilného domu vytvorili nádherný zdravý domov. Z dočasného bývania sa stalo trvalé a projekt sa posunul z mobilného na rastúci dom. Naše skúsenosti, know-how, sme šírili ako sa dalo na našom blogu www.lifereset.sk, kde sa o našom živote a zdravom bývaní dočítate viac. Zároveň sme v slovenských a v českých médiách publikovali články, ktoré mohli čitateľov zorientovať a povzbudiť v odvážnych riešeniach. Vedieme tiež workshopy a semináre s témou permakultúra a zdravé bývanie. Za tieto štyri roky sme dostali množstvo ponúk na to, aby sme mobilné domy stavali. Celý čas sme to odmietali. Potrebovali sme do tohto rozhodnutia dozrieť. Dnes už máme vychytané všetky chyby, máme prežité dva roky v mobilnom dome s dvoma deťmi a ďalšie takmer dva roky v jeho rozšírenej verzii s troma deťmi. Prešli sme si rôznymi stavebnými postupmi: hlinili sme si vlastnú obývačku, zakladali zelenú strechu či budovali ekologickú masívnu drevenú kúpeľňu… Vieme, ako na to a cítime, že už  sme pripravení pomôcť so stavbou ďalších podobných mobilných či rastúcich domov. Chceme to ale robiť v malom, aby z nášho nadšenia zo zdravého bývania neopadlo. Preto žiadnu veľkovýrobu nečakajte, a teda vopred ďakujeme za trpezlivosť pri vybavovaní vašich požiadaviek.

Celý náš príbeh a vznik HomeReset nájdete tu a je to celkom napínavé čítanie:-):

HomeReset 2018

Súčasťou projektu sú: 

Workshopy

na ktorých vás radi zaučíme, ako si postaviť vlastný domov svojimi rukami.

Vlogy

 keďže na workshopy k nám všetci prísť nemôžete, dá sa jednotlivé témy s nami prechádzať vďaka prehľadným videám, ktoré budeme pre vás nakrúcať.  Nájdete na našom youtube kanáli HomeReset.

E-shop

v ktorom nájdete naše autorské praktické publikácie, vďaka ktorým sa dokážete zorientovať pri plánovaní či obnove vášho domova a záhrady. Tiež dokumentárny film V zdravom dome žijú šťastní ľudia o budovaní kvalitného domova ako komplexného riešenia bývania od záhrady až po domov. Rovnako fotoklip s fotografiami z výstavby nášho mobilného domu chronologicky zhrnuté v 12 minútach. Navštívte priečinok E-shop.

Projekt mobilného domu 

si môžete u nás zakúpiť. Viac info v priečinku Projekt domu.

Mobilný dom na kľúč

 pre tých, ktorí si na svojpomocnú stavbu netrúfajú. Viac v priečinku Dom na kľúč.

Prenájom domu 

mobilného domu bude dostupný po jeho dokončení. Veľa ľudí nám dalo spätnú väzbu, že by chceli stráviť pár dní v mobilnom dome, aby si vyskúšali, či im takýto priestor bude vyhovovať. Preto bude mobilný dom po dostavaní pre vás takto dostupný. Viac v priečinku Prenájom domu.

Mobilný dom na predaj

Pretože si novopostavený dom neplánujeme nechať, bude po niekoľkých mesiacoch na predaj. Sledujte našu stránku, FB HomeReset, Instagram a youtube alebo sa prihláste na odber noviniek na hlavnej stránke. Vďaka tomu vám nič z toho neunikne.

Cieľom je povzbudiť čo najviac ľudí v tom, že mať vlastný domov je reálne. Či už svojpomocne s pomocou našich workshopov, vlogov a článkov alebo priamo na kľúč od nás. Dôležité pre nás je, aby sme na Slovensku podporili nové vnímanie bývania, ktoré nie je len o štyroch stenách, ale aj o ekológii a zdraví. Lebo v zdravom dome žijú šťastní ľudia :-).