Vytvorte zo záhrady raj!

Naplánuj, vybuduj a pestuj slobodu, zdravie a sebestačnosť. To všetko ťa naučíme v našich permakultúrnych kurzoch, ktoré ti zmenia život. Rovnako, ako ho príroda zmenila nám.

Výhody nášho kurzu

Možno to vidíš a cítiš rovnako. Sebestačnosť a pôda sú cesta k slobode a zdraviu.  V záhrade nestačí len trávnik a okrasné dreviny. Harmóniu, s ktorou sa dokážeme prepojiť a uvoľniť sa, tvorí v záhrade kus prírody. Zdravie, to je presne to, čo nám umelá chuť paradajky z dovozu nedokáže dať, tak ako tá z vlastnej záhrady. Ak si toto všetko uvedomuješ, tak si na správnom mieste. V tomto kurze dostaneš kompletné know-how ako to skutočne žiť.

Pochopenie prírody

Naučíme sa permakultúrne myslieť, aby sme vedeli každý problém v záhrade vyriešiť sami, bez pomoci odborníkov. Stanete sa ním vo vašej záhrade vy.

Praktickosť

Permakultúrny dizajn je viac ako len návrh kvetín s terasou. Je to plán všetkého, čo sa na záhrade bude po celý rok a po celý váš život diať.

Výsledky hneď

Už počas kurzu začínate tvoriť svoju prírodnú záhradu úlohami po každej lekcií. Informácie z kurzu viete ihneď aplikovať!

Ako naživo

Videá sú natočené v našej permakultúrnej záhrade tak, aby ste o každej téme mali reálnu predstavu. Mali pocit, že ste v záhrade naozaj so mnou.

Ako kurz funguje

01

Vyberiete si jeden alebo viac kurzov a vyplníte formulár s kontaktnými údajmi. Výhodný je balík všetkých troch modulov.

02

Po úhrade kurzu dostanete e-mail s potvrdením platby a s prístupmi do členskej sekcie kurzu. V pravidelných intervaloch vám prídu nové videolekcie.

03

Po prejdení balíka lekcií, ktoré tvoria jednu kapitolu, vás čaká praktická úloha, s ktorou už reálne tvoríte svoj prírodný raj. 

04

Na konci kurzu máte konzultáciu s lektorkou, ktorá odpovie na vaše otázky. A po nej už smelo dotvoríte nádhernú záhradu, s lahodnými chuťami, plnú farieb a vôní. 

O lektorke

Môj príbeh sa začal rodinou krízou. Jej riešenie som videla napojením sa na prírodu. S rodinou sme odišli dobrovoľníčiť na Nový Zéland, na permakultúrne farmy. Po návrate sme si vybudovali vlastnú permakultúrnu záhradu a neskôr farmu. To čo mi zmena životného štýlu dala, je pokoj, vyrovnanosť, pokora a múdrosť prevzatá žitím v spolupráci s prírodou. 

Príroda a záhrada je viac ako len trávnik, kvety či zelenina. Príroda je terapia, liečenie duše i tela. So mnou objavíte vášeň pre záhradníčenie a funkčný systém odpozorovaný z prírody.

Od roku 2013 som absolvovala Úplný kurz permakultúrneho dizajnu pod vedením Ing. Patricie Pavlovskej. Pestovateľsky má viedla permakultúrna dizajnérka a skúsená pestovateľka Ing. Paulína Urdová. Mám za sebou desiatky workshopov ako účastník a ako permakultúrny lektor roky intenzívneho lektorovania a prednášania.

To čo vám viem odovzdať sú roky praxe v záhrade a roky praxe s vedením kurzov. Mojím mottom je dotknúť sa cez permakultúru srdca každého môjho žiaka.

Kurzy priamo v záhrade

Všetky lekcie sú videá priamo z našej permakultúrnej záhrady. Sú natočené tak, aby ste mali z každého videá jasnú predstavu, konkrétny živý príklad. V tomto kurze nečakajte powerpointové prezentácie, ale bohato ilustrovanú prehliadku roky fungujúcej permakultúrnej záhrady.

Naplánuj

Naučíme vás, ako si vybrať správny pozemok a vôbec do čoho investovať. Ukážeme vám, aké kvality má váš pozemok či záhrada. Postupnými krokmi vytvoríme dôsledne premyslený a estetický plán vašej permakultúrnej záhrady i farmy.

V tomto kurze vás naučíme:

Kurz má 6 kapitol a dokopy 32 videolekcií. Každý týždeň dostanete dve videolekcie a po absolvovaní kapitoly zadanie pre vypracovanie úlohy. Súčasťou sú bohaté textové podklady a poznámky. 

Absolvovanie tohto kurzu sa vám vo vašej záhrade vráti stonásobne, pretože dobre navrhnutá záhrada je radosť z práce, radosť z pohybu, radosť z pobytu v záhrade Začíname úvodnou kapitolou o permakultúre, aby sme pochopili prírodné deje v záhrade. Vďaka tomu vedeli nachádzať samostatne odpovede a riešenia pre našu záhradu. Nemusíte zakaždým kontaktovať odborníka. Pre vašu záhradu sa ním vo veľkej miere stanete vy! Je to viac ako dostať záhradný dizajn! V kapitole ako si vybrať správny pozemok nájdete dôležité know how ako výhodne kúpiť pozemok, do čoho sa oplatí investovať a ako nájsť pozemok snov. V kapitole Potenciál pozemku si odkryjeme dôležité medzníky a body, vďaka ktorým sa vám odkryjú dosiaľ nerozpoznané kvality vášho pozemku. Pozrieme sa naň totiž inak! V ďalších troch prehľadných kapitolách si prejdeme krok po kroku plánovanie pozemku, záhrady tak, aby sme na nič nezabudli a vytvorili permakultúrny dizajn, ktorý bude kostrovým plánom vášho života na záhrade po celý rok a po celý váš život. Premyslený, efektívny, estetický a praktický. 

330

EUR

Vybuduj

Túžite po záhrade, ktorá bude mať jednotnú architektúru, bude plná plodov a bude v mnohom samočinná? V našich video postupoch nájdete kľúč k tomu, ako krásnu jedlú záhradu a skutočne sa nenadrieť.

V tomto kurze vás naučíme:

 Kurz má 7 kapitol s 18 samostatným videolekciami. Každý týždeň dostanete dve nové videolekcie a na konci kurzu konzultáciu s lektorkou kurzu. Kurz má množstvo študijných materiálov, konkrétne pôdorysy a plány pre vybudovanie vlastnej permakultúrnej záhrady i farmy. 

Užitočné je absolvovať predtým kurz Naplánuj z našej ponuky, vďaka ktorému si vytvoríte vlastný plán záhrady, s ktorým je už budovanie hračka. No nie je to pravidlo. Pozývame vás zažiť našu vlastnú permakultúrne do bodky vybudovanú záhradu a farmu. Môžete vidieť reálne roky zabehnutú prírodnú záhradu a predstaviť si, ako bude vyzerať už čoskoro tá vaša. V prvej lekcii si predstavíme všetky možné prvky, ktoré môžeme v záhrade vybudovať. Ukážeme si ich a k mnohým dostanete aj a samotné výkresy a plány. Naučíme sa ako vybudovať zeleninovú záhradu, kvetinové záhony, bylinkové záhony a špirálu, živý plot i ovocný sad. Naozaj komplexné záhradnícke informácie! Ukážeme vám ako vybudovať efektívnu sieť chodníkov, suché múriky, hospodárske budovy a nevyhnutnú infraštruktúru od suchej toalety až po letnú kuchyňu, aby sa náš život premiestnil z interiéru do záhrady. Lebo o tom to je, žiť v záhrade v harmónii s prírodou.

290

EUR

Pestuj

Naučíme sa všetko od zasadenia semienka až po vypestovanie zdravej vlastnej úrody. Čo s čím sadiť, kedy a ako si pestovateľskú sezónu predĺžiť na 10 mesiacov v roku. V kurze je celá kapitola o pestovaní vo fóliovníku, kapitola o biopostrekoch a spolupráci so škodcami a burinou. Kurz vám otvorí nové obzory a pocit z pestovania.

V tomto kurze vás naučíme:

Kurz má 4 lekcie s 20 samostatným kapitolami. Každý týždeň vám prídu dve nové videolekcie. Po každej kapitole vás čaká zadanie, z ktorého budete čerpať pri vašom pestovaní. Na konci kurzu vás čaká konzultácia s lektorom. 

V prvej kapitole si povieme, kde založiť zeleninovú záhradu a ako ju navrhnúť tak, aby bol zároveň krásnou pastvou pre oči a nemuseli ste ju schovávať za humno. V druhej kapitole si povieme všetko od predpestovania priesad, cez mulčovanie, vytváranie zmiešaných záhonov aj o tom, koľko zeleniny na akej ploche dokážeme vypestovať. V tretej kapitole sa venujeme burine, škodcom, biopostrekom i prirodnému spôsobu práce s pôdou, jej budovanie a hnojenie. Posledná kapitola je venovaná pestovaniu vo fóliovníku, lebo vďaka nemu dokážeme pestovať aj na severe, aj v marci, aj v decembri! Stačí vedieť, ako:-).

290

EUR

Prečo absolvovať kurz od nás?

Pred 8 rokmi sme začali budovať vlastný prírodný raj, ktorý vyústil do permakultúrnej farmy. Pestujeme úplne všetko, čo sa na Slovensku vypestovať dá. Rovnako chováme zvieratá a šírime inšpirácie o humánnom chove. Všetko naše know how sme získali rokmi praxe, mnohými omylmi a pokusmi, ktoré vy robiť nemusíte. Vieme čo v prírode funguje a čo nie. 

Roky sme viedli permakultúrne workshopy a semináre v našej záhrade a máme stovky spokojných absolventov. Mnohým kurzy zmenili úplne životy!

Naša záhrada je certifikovanou prírodnou záhradou. Nájdete ju právom v mnohých článkoch, televíznych i rozhlasových reláciách. Našou húževnatou osvetou permakultúry sme tento prístup k prírode a starostlivosti o pôdu a človeka, dostali do povedomia ľudí na Slovensku.

Napísali sme dve knihy o permakultúre, natočili celovečerný dokumentárny film a o našom ekologickom prístupe natočila dokumentárny film aj celosvetová televízia HBO. Ak absolvovať kurz o prírode, pestovaní, zvieratách, permakultúre a zároveň kráse v záhrade, tak s odborníkmi, ktorí permakultúru žijú v každej bunke svojho tela a v každom dni roku. Tešíme sa na vás!

VŠETKY 3 KURZY SPOLU ZA ZVÝHODNENÚ CENU !

Kúpou všetkých 3 kurzov získaš:

Alebo si kúp samostatne

NAPLÁNUJ

330

EUR

VYBUDUJ

290

EUR

PESTUJ

290

EUR

Otázky a odpovede

Kurz Naplánuj trvá štyri mesiace a je základným kameňom pre pochopenie permakultúry a hľadaní riešení SAMOSTATNE pre samočinnú záhradu. Kurz Vybuduj a Vypestuj trvajú dva mesiace. Videá sú dostupné nasledovných 16 mesiacov, aby ste mali dostatok času sa k nim vrátiť či doštudovať si prípadné zameškané.

Na tejto stránke zadajte kúpiť kurz a zvoľte si kurz, ktorý by ste chceli absolvovať. Po uhradení platby vám prídu do vašej e-mailovej schránky údaje k prihlásení sa do členskej sekcie kurzu, do vášho profilu, vášho osobného e-learningu. Následne vám prídu každý týždeň e-mailom linky na nové videolekcie. 

Áno! Po absolvovaní kurzu si spolu s lektorkou dohodnete termín konzultácie, na ktorej sa môžeš opýtať na rôzne otázky, poprosiť o podporu či radu. Po absolvovaní prvého kurzu Naplanuj je konzultácia vedená k tvojmu návrhu záhrady, ktorý môžeš s lektorkou skonzultovať. 

Áno, v uzavretej FB skupine, kde si môžete navzájom radiť, pýtať sa. Zároveň tu môžete zdieľať spolu svoje pokroky a úspechy či zdieľať rôzne inšpirácie.

Lektorku môžeš kontaktovať 

Ak si sa ocitol v neľahkej životnej situácií a sebestačnosť ti pomôže vypestovať si vlastné potraviny, tak nám napíš. Skúsime nájsť spoločne možnosti ako kurz absolvovať a vyvážiť to protihodnotou. 

Predsa nejaká otázka?

Pokojne sa pýtate. Rada vám odpoviem. 

Referencie

Maja Balážová

Skvelá inšpiratívna stránka, kde stále nájdem povzbudenie ako v rodinnom živote, tak v záhradkárskom 👍👏 obdivujem celú rodinku 🥰ako zvládajú bežné veci... A delia sa s tým 😘

Mária Valachová

Je brutálna !!! Perfektná!!! Nad očakávania.. plná fotiek čo potrebujeme keďže zakladame záhradu a sledujeme všetky vaše kroky 🙃 takže veľké ďakujem!!! A ešte by sme chceli robiť podľa vás špirálu .. takže dúfam že v blízkej dobe sa chystáte robiť lebo nerozumieme ako máme vodu z jazierka prepojiť do špirály 🙏(my z mesta do dedinky)

Monika Paleckova

Po očku sledujem vašu rodinu a páči sa mi nasadenie vlastných síl a vlastného rozumu, tiež odvaha hľadať a skúšať svoje cesty. Sama mám 3 súrodencov a moji rodičia sa neľakali života...vidím podobnosti a som vďačná za bohaté detstvo, bohaté na robotu, povinnosti, hru, dôveru, ktorú sme dostávali ako deti... ja čerpám z ich nasadenia opätovne... prajem vám všetko dobré

Katarína Sirotová

Mna inspiruju Vase prispevky o rodine, zivote, zahrade a hodnotach, kt.zijete. Ste mi sympaticki ako rodina, cim zijete a co robite. Nech sa vam dari:)

Predošlé
Ďalšie

Naša galéria

Predošlé
Ďalšie