Kvetinový raj

Kvetinový raj

Objednávka online kurzu

Kvetinový raj

Kvetinový raj

Váš sprievodca farebnou, voňavou, motýľou záhradou

Ste krok od toho, aby ste uvideli svoju záhradu kvitnúť od jari do jesene.

Krok od toho, aby sa záhrada stala zdrojom radosti, relaxu spoločným miestom pre celú rodinu.

V tomto kurze vás naučíme, ako takéto čarovné  miesto s dušou naplánovať a potom aj vybudovať.

Čo získam v kurze?

Máte obavy či to zvládnete? Nič o trvalkách neviete? Váš muž má veľa argumentov, prečo vám kvety v záhrade netreba?

Tento kurz vám dá know how, dôveru a nepriestrelné argumenty doplnené o podrobný popis, s ktorým vaša záhrada skutočne vykvitne do farieb, vôni a zvukov prírody. 

Naučíte sa:

Kurz je vhodný pre každého, kto si plánuje založiť kvetinové záhony a tiež pre tých, ktorí potrebujú svoje staré záhony obnoviť. Má dve kapitoly s 12 videolekciami a 3 BONUSOVÉ videolekcie. Súčasťou sú inšpiratívne študijné materiály. Študovať môžete hneď. Kurz sa sprístupní po zakúpení.

Obsah kurzu

Kurz má dve kapitoly s 12 videolekciami + 3 BONUSOVÉ videolekcie a príklad Dizajnu kvetinového záhona. Kurz sa vám sprístupní celý a môžete si ním prechádzať vlastným tempom. Budete ho mať sprístupnený minimálne po dobu 2 rokov. Kurz má množstvo študijných materiálov. Kurz je určený pre mužov aj ženy, pre začiatočníkov aj zbehlých záhradkárov. 

Po absolvovaní tohto kurzu sa do permakultúrnej záhrady zamilujete.

Výber správneho miesta pre kvetinový záhon

Presný postup budovania okrajov záhona z tehly, škridle či kameňa

Použitie vhodného substrátu

Správne kombinovanie kvetín, tak aby záhon kvitol po väčšinu roka

Ako s burinou nebojovať a ako sa o záhon starať

Prečo absolvovať kurz od nás?

Pred 8 rokmi sme začali budovať vlastný prírodný raj, ktorý vyústil do permakultúrnej farmy. Pestujeme úplne všetko, čo sa na Slovensku vypestovať dá. Rovnako chováme zvieratá a šírime inšpirácie o humánnom chove. Všetko naše know how sme získali rokmi praxe, mnohými omylmi a pokusmi, ktoré vy robiť nemusíte. Vieme čo v prírode funguje a čo nie. 

Roky sme viedli permakultúrne workshopy a semináre v našej záhrade a máme stovky spokojných absolventov. Mnohým kurzy zmenili úplne životy!

Naša záhrada je certifikovanou prírodnou záhradou. Nájdete ju právom v mnohých článkoch, televíznych i rozhlasových reláciách. Našou húževnatou osvetou permakultúry sme tento prístup k prírode a starostlivosti o pôdu a človeka, dostali do povedomia ľudí na Slovensku.

Napísali sme dve knihy o permakultúre, natočili celovečerný dokumentárny film a o našom ekologickom prístupe natočila dokumentárny film aj celosvetová televízia HBO. Ak absolvovať kurz o prírode, pestovaní, zvieratách, permakultúre, tak s odborníkmi, ktorí permakultúru žijú v každej bunke svojho tela a v každom dni roku.

O lektorke

Zuzana Matúšová

Novinárka, blogerka, lektorka a matka piatich detí. Autorka kníh Ako mať krásnu jedlú záhradu a nenadrieť sa, Alžbetka s Klárkou si vysnívali čarovnú záhradku, Útulný a zdravý domov. Tvorkyňa filmu V zdravom dome žijú šťastní ľudia. Lektorka kurzov zdravého bývania, zdravého interiérového dizajnu a ekologického staviteľstva.

Môj príbeh…

Môj príbeh sa začal rodinou krízou. Jej riešenie som videla napojením sa na prírodu. S rodinou sme odišli dobrovoľníčiť na Nový Zéland, na permakultúrne farmy. Po návrate sme si vybudovali vlastnú permakultúrnu záhradu a neskôr farmu. To čo mi zmena životného štýlu dala, je pokoj, vyrovnanosť, pokora a múdrosť prevzatá žitím v spolupráci s prírodou. 

Príroda a záhrada je viac ako len trávnik, kvety či zelenina. Príroda je terapia, liečenie duše i tela. So mnou objavíte vášeň pre záhradníčenie a funkčný systém odpozorovaný z prírody.

Od roku 2013 som absolvovala Úplný kurz permakultúrneho dizajnu pod vedením Ing. Patricie Pavlovskej. Pestovateľsky má viedla permakultúrna lektorka a skvelá pestovateľka Ing. Paulína Urdová. Mám za sebou desiatky workshopov ako účastník a ako permakultúrny lektor tri roky intenzívneho lektorovania a prednášania.

To čo vám viem odovzdať sú roky praxe v záhrade a roky praxe s vedením kurzov. Mojím mottom je dotknúť sa cez permakultúru srdca každého môjho žiaka.

Čo hovoria absolventi kurzu?

Kvetinový raj
Kvetinový raj
Kvetinový raj

Objednávka

Ako bude kurz prebiehať?

Objednaný kurz môžete zaplatiť kartou alebo bankovým prevodom. Po odoslaní objednávky vám príde faktúra na email.

Po pripísaní úhrady na náš účet, vám príde email s predmetom: Vaše prístupové údaje do kurzu Kvetinový raj, v ktorom budete mať prístupové heslá do online kurzu.

Kurz si môžete prechádzať svojím tempom a opakovane sa k nemu vracať.