Permakultúra s lifereset

Vytvorte zo záhrady raj!

Naplánuj, vybuduj a pestuj slobodu, zdravie a sebestačnosť. Premeň svoju záhradu na farebný, voňavý raj plný vynikajúcich chutí. Ste krok od toho, aby ste vďaka permakultúre objavili vášeň žiť v záhrade. Objavíte harmóniu nie len v záhrade, ale aj v živote, tak ako sme ju našli v našich životoch aj my.

 

Výhody nášho kurzu

Komplexnosť! Naučíte sa o tom, ako pestovať, a pritom sa zo záhrady nezblázniť. Pri mrkve to však nekončí! Naučíme vás, ako si navrhnúť skutočne očarujúco krásnu záhradu. Lebo záhrada má byť poživeň nie len pre telo, ale aj pre dušu. S nami si vybudujete efektívnu a praktickú záhradu, v ktorej má všetko svoju logiku a hlbší zmysel. Lebo záhrada má prinášať aj úžitok pre pohyb v nej a šetriť váš čas aj peniaze.

Pochopenie prírody

Naučíme sa permakultúrne myslieť, aby sme pred každým problémom vo vlastnej záhrade vedeli nájsť samostatne riešenie v spolupráci s prírodou.

Praktickosť

Permakultúrny dizajn je viac, ako len návrh kvetín s terasou. Je to plán všetkého, čo sa na záhrade bude po celý rok a po celý váš život diať.

Výsledky hneď

Už počas kurzu začínate tvoriť svoju prírodnú záhradu. Naplniť svoj zámer viete úlohami po kapitolách. Informácie z kurzu viete ihneď aplikovať!

Ako naživo

Videá sú natočené v našej permakultúrnej záhrade tak, aby ste o každej téme mali reálnu predstavu. Mali pocit, že ste v záhrade naozaj so mnou.

Ako kurz funguje

01

Vyberiete si jeden alebo viac kurzov a vyplníte formulár s kontaktnými údajmi. Výhodný je balík všetkých troch modulov., ktorý je teraz v predpredaji. Otvoríme ho pre vás takmer na Vianoce 22. 12. 2022.

02

Po úhrade kurzu dostanete e-mail s potvrdením platby a s prístupmi do členskej sekcie kurzu. V pravidelných intervaloch vám prídu nové videolekcie. 

03

Kurz je pre vás prístupný po dobu minimálne dvoch rokoch, preto kurz môžete študovať svojím tempom a opakovane sa k nemu vracať. BONUSOM je uzavretá podporná FB skupina pre vaše otázky a postrehy. 

04

Po prejdení balíka lekcií, ktoré tvoria jednu kapitolu, vás v niektorých kurzoch čaká praktická úloha. S ňou už reálne tvoríte svoj prírodný raj s lahodnými chuťami, pestrých farieb a vôní. 

O lektorke

Môj príbeh sa začal rodinou krízou. Jej riešenie som videla napojením sa na prírodu. S rodinou sme odišli dobrovoľníčiť na Nový Zéland, na permakultúrne farmy. Po návrate sme si vybudovali vlastnú permakultúrnu záhradu a neskôr farmu. To čo mi zmena životného štýlu dala, je pokoj, vyrovnanosť, pokora a múdrosť prevzatá žitím v spolupráci s prírodou. 

Príroda a záhrada je viac ako len trávnik, kvety či zelenina. Príroda je terapia, liečenie duše i tela. So mnou objavíte vášeň pre záhradníčenie a funkčný systém odpozorovaný z prírody.

Od roku 2013 som absolvovala Úplný kurz permakultúrneho dizajnu pod vedením Ing. Patricie Pavlovskej. Pestovateľsky ma viedla permakultúrna lektorka a skvelá pestovateľka Ing. Paulína Urdová. Mám za sebou desiatky workshopov ako účastník a ako permakultúrny lektor tri roky intenzívneho lektorovania a prednášania. Som autorkou troch kníh o permakultúre a jedného dokumentárneho filmu.

To čo vám viem odovzdať sú roky praxe v záhrade a roky praxe s vedením kurzov. Mojím mottom je dotknúť sa cez permakultúru srdca každého môjho žiaka.

Kurzy priamo v záhrade

Všetky lekcie sú videa priamo z našej permakultúrnej záhrady. Sú natočené tak, aby ste mali z každého videá jasnú predstavu, konkrétny živý príklad. V tomto kurze nečakajte powerpointové prezentácie, ale bohato ilustrovanú prehliadku roky fungujúcej permakultúrnej záhrady. Nečakajte ani kvetnaté rozprávanie o prírode, ale praktické, pragmatické a koncepčné kapitoly.

Naplánuj

Vytvorte si návrh krásnej, plodnej a efektívnej záhrady

Ste krok od toho, aby bola vaša záhrada plná kvetov, vôní a chutí. Mala logicky rozmiestnené všetko čo v záhrade túžite mať. A verte mi, že dokážeme do záhrady dostať viac, akoby ste si kedy mysleli a pritom bola záhrada krásnym a praktickým rajom. 

Kurz má 6 kapitol a 25 videolekcií. Ku kurzu dostanete aj tri BONUSOVÉ VIDEOLEKCIE. Súčasťou sú inšpiratívne študijné materiály. Kurz kúpite teraz v predpredaji.

 

190

EUR

Vybuduj

Praktický sprievodca krok za krokom ku vybudovaniu krásnej jedlej záhrady

Túžite po záhrade, ktorá bude mať jednotnú architektúru, bude plná plodov, vôní, farieb a bude v mnohom samočinná? V našich videopostupoch nájdete kľúč k tomu, ako mať krásnu jedlú záhradu a skutočne sa nenadrieť.  Kurz prebieha v našej vlastnej permakultúrnej záhrade a farme. Vďaka tomu, môžete vidieť reálne roky zabehnutú prírodnú záhradu a predstaviť si, ako bude vyzerať už čoskoro tá vaša.

Kurz má 8 kapitol a 18 videolekcií.  Ku kurzu dostanete aj tri BONUSOVÉ VIDEOLEKCIE. Súčasťou sú inšpiratívne študijné materiály, konkrétne pôdorysy a plány pre vybudovanie vlastnej permakultúrnej záhrady i farmy. Kurz kúpite teraz v predpredaji za zvýhodnenú cenu.

169

EUR

Pestuj

Váš sprievodca pestovania s láskou bez chémie a driny

Ste krok od toho, aby ste pocítili skutočnú chuť domácej paradajky, papriky, sladkosť biomrkvy či plnú chuť vašej jahody. Ste krok od toho, aby pestovanie bolo pre vás relaxom a zdrojom inšpirácie ako žiť v harmónií. Ste krok od toho žiť zdravší život vďaka vlastným kvalitným potravinám. Pretože v tomto kurze vás naučíme, ako mať plodnú záhradu po 9 mesiacov v roku. Kurz vám otvorí nové obzory a pocit z pestovania.

Kurz má štyri kapitoly so 16 videolekciami. Ku kurzu dostanete aj tri BONUSOVÉ videolekcie. Súčasťou sú inšpiratívne študijné materiály. Kurz kúpite teraz v predpredaji za zvýhodnenú cenu. 

179

EUR

Kvetinový raj

Váš sprievodca pestrou, voňavou motýľou záhradou

Premeňte svoju záhradu na pestrú a voňavú pastvu pre všetky zmysly. Premeňte zanedbané záhony na lány farebných kvetov. Spravte zo záhrady zdroj radosti, relaxu a spoločným miestom pre celú rodinu. V tomto kurze vás naučíme, ako takéto čarovné  miesto s dušou naplánovať a potom aj vybudovať. Ako mať celoročné potešenie pre dušu a prírodu.

Kurz má dve kapitoly s 12 videolekciami a 3 BONUSOVÉ videolekcie. Súčasťou sú inšpiratívne študijné materiály. Študovať môžete hneď. Kurz sa sprístupní po zakúpení.

79

EUR

T1Z_9285
D3P_0812
TBP_6896
TBP_6933

Vybuduj bylinkový záhon s jazierkom

Sprievodca šperkami prírodnej záhrady

Sedieť na terase s výhľadom na šperk vašej záhrady, na jazierko. Mať vďaka nemu úchvatnú scenériu
života divokej prírody. Nechať sa unášať podmanivou vôňou byliniek, ktoré sa stanú súčasťou vášho
každého dňa. Ráno si ich vychutnáte v bylinkovom čaji, na obed v originálne ochutenom jedle a na večeru
v prírodnej maske z ich výťažkov. Vybudovaním dvoch absolútne základných permakultúrnych prvkov ako
je jazierko prepojené s bylinkovou špirálou získate do vašej záhrady šperky, z ktorých budete mať veľký
úžitok.

Kurz má dve hútne videolekcie a 2 BONUSOVÉ videolekcie. Súčasťou sú inšpiratívne študijné
materiály, fotografie a plány. Študovať môžete hneď. Kurz sa sprístupní po zakúpení.

35

EUR

Ako vybrať správny pozemok

Sprievodca k nájdeniu vysnívaného pozemku

Nájsť pozemok, ktorý má dušu, s primeranou cenou a tak veľký, že si na ňom dokážem splniť všetky sny.
Takto sme koncipovali minikurz Ako vybrať správny pozemok. Tento kurz bude váš kompas pre nájdenie
vášho vysnívaného pozemku, ktorý je šitý vám na mieru.

Kurz má 4 hútne videolekcie a 2 BONUSOVÉ videolekcie. Súčasťou sú inšpiratívne študijné
materiály, fotografie a plány. Študovať môžete hneď. Kurz sa sprístupní po zakúpení.

65

EUR

_TBP4830
TBP_9689
D3P_6528
_TBP4916

Prečo absolvovať kurz od nás?

Pred ôsmimi rokmi sme začali budovať vlastný prírodný raj, ktorý vyústil do permakultúrnej farmy. Pestujeme úplne všetko, čo sa na Slovensku vypestovať dá. Rovnako chováme zvieratá a šírime inšpirácie o humánnom chove. Všetko naše know-how sme získali rokmi praxe, mnohými omylmi a pokusmi, ktoré vy robiť nemusíte. Vieme, čo v prírode funguje a čo nie. 

Roky sme viedli permakultúrne workshopy a semináre v našej záhrade a máme stovky spokojných absolventov. Mnohým kurzy úplne zmenili životy!

Naša záhrada je certifikovanou prírodnou záhradou. Nájdete ju právom v mnohých článkoch, televíznych i rozhlasových reláciách. Našou húževnatou osvetou permakultúry sme tento prístup k prírode a starostlivosti o pôdu a človeka dostali do povedomia ľudí na Slovensku.

Napísali sme dve knihy o permakultúre, natočili celovečerný dokumentárny film a o našom ekologickom prístupe natočila dokumentárnu časť aj celosvetová televízia HBO. Ak absolvovať kurz o prírode, pestovaní, zvieratách, permakultúre a zároveň kráse v záhrade, tak s odborníkmi, ktorí permakultúrou žijú v každej bunke svojho tela a v každom dni v roku. Tešíme sa na vás!

VŠETKY 3 KURZY SPOLU ZA ZVÝHODNENÚ CENU !

Kúpou všetkých 3 kurzov získaš:

Alebo si kúp samostatne

NAPLÁNUJ

190

EUR

VYBUDUJ

169

EUR

PESTUJ

179

EUR

Otázky a odpovede

Kurz Naplánuj trvá štyri mesiace a je základným kameňom pre pochopenie permakultúry a hľadaní riešení SAMOSTATNE pre samočinnú záhradu. Kurz Vybuduj a Vypestuj trvajú dva mesiace. Videá sú dostupné nasledovných 16 mesiacov, aby ste mali dostatok času sa k nim vrátiť či doštudovať si prípadné zameškané.

Na tejto stránke zadajte kúpiť kurz a zvoľte si kurz, ktorý by ste chceli absolvovať. Po uhradení platby vám prídu do vašej e-mailovej schránky údaje k prihlásení sa do členskej sekcie kurzu, do vášho profilu, vášho osobného e-learningu. Následne vám prídu každý týždeň e-mailom linky na nové videolekcie. 

Áno! Po absolvovaní kurzu si spolu s lektorkou dohodnete termín konzultácie, na ktorej sa môžeš opýtať na rôzne otázky, poprosiť o podporu či radu. Po absolvovaní prvého kurzu Naplanuj je konzultácia vedená k tvojmu návrhu záhrady, ktorý môžeš s lektorkou skonzultovať. 

Ak si sa ocitol v neľahkej životnej situácií a sebestačnosť ti pomôže vypestovať si vlastné potraviny, tak nám napíš. Skúsime nájsť spoločne možnosti ako kurz absolvovať a vyvážiť to protihodnotou. 

Áno, v uzavretej FB skupine, kde si môžete navzájom radiť, pýtať sa. Zároveň tu môžete zdieľať spolu svoje pokroky a úspechy či zdieľať rôzne inšpirácie.

Lektorku môžeš kontaktovať 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Predsa nejaká otázka?

Pokojne sa pýtate. Rada vám odpoviem. 

Referencie

Stefi Mišková

„My sme si kúpili obe knihy a pozreli film. Sledujeme aj tipy a posty tu na FB. Inšpirovali ste nás tým, že sme sa z bytu v meste presunuli do domčeka na dedine :D. Viac vnímame rozdiely medzi prírodnými materiálmi, čo sa týka zariadenia domu, pomohla nám rada s indickými bežcami na slimákov v záhrade ( o ktorých som prvýkrát počula práve od Vás). Celkovo postupná zmena myslenia, vnímania, cítenia asi vo všetkom inšpirovaná vami, ale aj inými.“

Maja Balážová

„Skvelá inšpiratívna stránka, kde stále nájdem povzbudenie ako v rodinnom živote, tak v záhradkárskom. Obdivujem celú rodinku ako zvládajú bežné veci… A delia sa s tým!“

Nikola Štefanovská

„Vaša rodina mi pomohla upratať si v mojom živote. Odkedy čítam tvoje články Zuzka, tak veľmi veľa vecí začalo dávať zmysel. Po prečítaní knihy Zdravý a útulný DOMOV, som mala chuť vyhádzat všetko, čím sme sa celé roky zakopavali, na smetisko. Neurobila som to. Začala som viac rozmýšľať nad tým, čo kupujem, z akého je to materiálu, najmä pre deti. Kniha mi otvorila nový obzor a tak sme predali pozemok aj s projektom, ktorý sme mali už 5 rokov

Monika Paleckova

„Sledujem vašu rodinu a páči sa mi nasadenie vlastných síl a vlastného rozumu, tiež odvaha hľadať a skúšať svoje cesty. Sama mám 3 súrodencov a moji rodičia sa neľakali života…vidím podobnosti a som vďačná za bohaté detstvo, bohaté na robotu, povinnosti, hru, dôveru, ktorú sme dostávali ako deti… ja čerpám z ich nasadenia opätovne… prajem vám všetko dobré.“

Katarína Sirotová

„Mňa inšpirujú Vaše príspevky o rodine, živote, záhrade a hodnotách, ktoré žijete. Ste mi sympatickí ako rodina, čím žijete a čo robíte.“

Petra Pšenáková

„Cyklický magnet, môj syn, 14 ročný, si ho číta a všíma si, ako sa správam, a porovnáva to. Bude mu to užitočné do života. Tento rok zakladáme záhradku podľa vašej knižky. Ďakujeme.“

Mária Valachová

„Je brutálna – Ako mať krásnu jedlú záhradu a nenadrieť sa!!! Perfektná!!! Nad očakávania.. plná fotiek čo potrebujeme, keďže zakladame záhradu a sledujeme všetky vaše kroky. Takže veľké ďakujem!!! A ešte by sme chceli robiť podľa vás špirálu.“

Zuzana Surová

„Knižka Alžbetka je naozaj krásna, v každej ilustrácií je toľko toho, čo môžeme pozerať 🙂 Aj môj syn ju vždy ráno vezme ako prvú 🙂 ma viacej obľúbených, no túto zoberie vždy prvú :)“

Predošlé
Ďalšie

Naša galéria

Predošlé
Ďalšie