Vytvorte zo záhrady raj!

Naplánuj, vybuduj a pestuj slobodu, zdravie a sebestačnosť. To všetko tá naučíme v našich permakultúrnych kurzoch, ktoré ti zmenia život. Rovnako ako ho príroda zmenila nám!

Výhody nášho kurzu

Možno to vidíš a cítiš rovnako. Sebestačnosť a pôda sú cesta k slobode a zdraviu.  V záhrade nestačí len trávnik a okrasné dreviny. Harmóniu, s ktorou sa dokážeme prepojiť a uvoľniť sa, tvorí v záhrade kus prírody. Zdravie, to je presne to, čo nám umelá chuť paradajky z dovozu nedokáže dať, tak ako tá z vlastnej záhrady. Ak si toto všetko uvedomuješ, tak si na správnom mieste. V tomto kurze dostaneš kompletné know-how ako to skutočne žiť.

Pochopenie prírody

Naučíme sa permakultúrne myslieť, aby sme pred každým problémom vo vlastnej záhrade vedeli nájsť samostatne riešenie v spolupráci s prírodou.

Praktickosť

Permakultúrny dizajn je viac ako len návrh kvetín s terasou. Je to plán všetkého, čo sa na záhrade bude po celý rok a po celý váš život diať.

Výsledky hneď

Už počas kurzu začínate tvoriť svoju prírodnú záhradu úlohami po každej lekcií. Informácie z kurzu viete ihneď aplikovať!

Ako naživo

Videá sú natočené v našej permakultúrnej záhrade tak, aby ste o každej téme mali reálnu predstavu. Mali pocit, že ste v záhrade naozaj so mnou.

Ako kurz funguje

01

Vyberiete si jeden alebo viac kurzov a vyplníte formulár s kontaktnými údajmi. Výhodný je balík všetkých troch modulov.

02

Po úhrade kurzu dostanete e-mail s potvrdením platby a s prístupmi do členskej sekcie kurzu. V pravidelných intervaloch vám prídu nové videolekcie.

03

Po prejdení balíka lekcií, ktoré tvoria jednu kapitolu, vás čaká praktická úloha, s ktorou už reálne tvoríte svoj prírodný raj. 

04

Na konci kurzu máte konzultáciu s lektorkou, ktorá odpovie na vaše otázky. A po nej už smelo dotvoríte nádhernú záhradu, s lahodnými chuťami, plnú farieb a vôní. 

O lektorke

Môj príbeh sa začal rodinou krízou. Jej riešenie som videla napojením sa na prírodu. S rodinou sme odišli dobrovoľníčiť na Nový Zéland, na permakultúrne farmy. Po návrate sme si vybudovali vlastnú permakultúrnu záhradu a neskôr farmu. To čo mi zmena životného štýlu dala, je pokoj, vyrovnanosť, pokora a múdrosť prevzatá žitím v spolupráci s prírodou. 

Príroda a záhrada je viac ako len trávnik, kvety či zelenina. Príroda je terapia, liečenie duše i tela. So mnou objavíte vášeň pre záhradníčenie a funkčný systém odpozorovaný z prírody.

Od roku 2013 som absolvovala Úplný kurz permakultúrneho dizajnu pod vedením Ing. Patricie Pavlovskej. Pestovateľsky má viedla permakultúrna lektorka a skvelá pestovateľka Ing. Paulína Urdová. Mám za sebou desiatky workshopov ako účastník a ako permakultúrny lektor tri roky intenzívneho lektorovania a prednášania.

To čo vám viem odovzdať sú roky praxe v záhrade a roky praxe s vedením kurzov. Mojím mottom je dotknúť sa cez permakultúru srdca každého môjho žiaka.

Kurzy priamo v záhrade

Všetky lekcie sú videá priamo z našej permakultúrnej záhrady. Sú natočené tak, aby ste mali z každého videá jasnú predstavu, konkrétny živý príklad. V tomto kurze nečakajte powerpointové prezentácie, ale bohato ilustrovanú prehliadku roky fungujúcej permakultúrnej záhrady.

Naplánuj

Naučíme vás, ako si vybrať správny pozemok a vôbec do čoho investovať. Ukážeme vám, aké kvality má váš pozemok či záhrada. Postupnými krokmi vytvoríme dôsledne premyslený a estetický plán vašej permakultúrnej záhrady i farmy.

V tomto kurze vás naučíme:

Kurz má 6 kapitol a dokopy 32 videolekcií. Každý týždeň dostanete dve videolekcie a po absolvovaní kapitoly zadanie pre vypracovanie úlohy. Súčasťou sú bohaté textové podklady a poznámky. 

Začíname úvodnou kapitolou o permakultúre, aby sme pochopili prírodné deje v záhrade. Vďaka tomu vedeli nachádzať samostatne odpovede a riešenia pre našu záhradu. Je to viac ako dostať záhradný dizajn! V kapitole ako si vybrať správny pozemok nájdete dôležité know how ako výhodne kúpiť pozemok, do čoho sa oplatí investovať a ako nájsť pozemok snov. V kapitole Potenciál pozemku si odkryjeme dôležité medzníky a body, vďaka ktorým sa vám odkryjú dosiaľ nerozpoznané kvality vášho pozemku. Pozrieme sa naň totiž inak! V ďalších troch prehľadných kapitolách si prejdeme krok po kroku plánovanie pozemku, záhrady tak, aby sme na nič nezabudli a vytvorili permakultúrny dizajn, ktorý bude kostrovým plánom vášho života na záhrade po celý rok a po celý váš život. Premyslený, efektívny, estetický a praktický. 

330

EUR

Vybuduj

Túžite po záhrade, ktorá bude mať jednotnú architektúru, bude plná plodov a bude v mnohom samočinná? V našich video postupoch nájdete kľúč k tomu, ako krásnu jedlú záhradu a skutočne sa nenadrieť.

V tomto kurze vás naučíme:

 Kurz má 7 kapitol s 18 samostatným videolekciami. Každý týždeň dostanete dve nové videolekcie a na konci kurzu konzuláciu s lektorkou kurzu. Kurz má množstvo študíjnych materiálov, konkrétne pôdorysy a plány pre vybudovanie vlastnej permakultúrnej záhrady i farmy. 

Kurz prebieha v našej vlastnej permakultúrnej záhrade a farme. Vďaka tomu, môžete vidieť realne roky zabehnutú prírodnú záhradu a predstaviť si, ako bude vyzerať už čoskoro tá vaša. V prvej lekcii si predstavíme všetky možné prvky, ktoré môžeme v záhrade vybudovať. Ukážeme si ich a k mnohým dostanete aj a samotné výkresy a plány. Naučíme sa ako vybudovať zeleninovú záhradu, kvetinové záhony, bylinkové záhony a špirálu, živý plot i ovocný sad. Naozaj komplexné záhradnícke informácie! Ukážeme vám ako vybudovať efektívnu sieť chodníkov, suché múriky, hospodárske budovy a nevyhnutnú infraštruktúru od suchej toalety až po letnú kuchyňu, aby sa náš život premiestnil z interiéru do záhrady. 

290

EUR

Pestuj

Naučíme sa všetko od zasadenia semienka až po vypestovanie zdravej vlastnej úrody. Čo s čím sadiť, kedy a ako si pestovateľskú sezónu predĺžiť na 10 mesiacov v roku. V kurze je celá kapitola o pestovaní vo fóliovníku, kapitola o biopostrekoch a spolupráci so škodcami a burinou. Kurz vám otvorí nové obzory a pocit z pestovania.

V tomto kurze vás naučíme:

Kurz má 4 lekcie s 20 samostatným kapitolami. Každý týždeň vám prídu dve nové videolekcie. Po každej kapitole vás čaká zadanie, z ktorého budete čerpať pri vašom pestovaní. Na konci kurzu vás čaká konzultácia s lektorom. 

V prvej kapitole si povieme, kde založiť zeleninovú záhradu a ako ju navrhnúť tak, aby bol zároveň krásnou pastvou pre oči a nemuseli ste ju schovávať za humno. V druhej kapitole si povieme všetko od predpestovania priesad, cez mulčovanie, vytváranie zmiešaných záhonov aj o tom, koľko zeleniny na akej ploche dokážeme vypestovať. V tretej kapitole sa venujeme burine, škodcom, biopostrekom i prirodnému spôsobu práce s pôdou, jej budovanie a hnojenie. Posledná kapitola je venovaná pestovaniu vo fóliovníku, lebo vďaka nemu dokážeme pestovať aj na severe, aj v marci, aj v decembri! Stačí vedieť, ako:-).

290

EUR

Prečo absolvovať kurz od nás?

Pred 8 rokmi sme začali budovať vlastný prírodný raj, ktorý vyústil do permakultúrnej farmy. Pestujeme úplne všetko, čo sa na Slovensku vypestovať dá. Rovnako chováme zvieratá a šírime inšpirácie o humánnom chove. Všetko naše know how sme získali rokmi praxe, mnohými omylmi a pokusmi, ktoré vy robiť nemusíte. Vieme čo v prírode funguje a čo nie. 

Roky sme viedli permakultúrne workshopy a semináre v našej záhrade a máme stovky spokojných absolventov. Mnohým kurzy zmenili úplne životy!

Naša záhrada je certifikovanou prírodnou záhradou. Nájdete ju právom v mnohých článkoch, televíznych i rozhlasových reláciách. Našou húževnatou osvetou permakultúry sme tento prístup k prírode a starostlivosti o pôdu a človeka, dostali do povedomia ľudí na Slovensku.

Napísali sme dve knihy o permakultúre, natočili celovečerný dokumentárny film a o našom ekologickom prístupe natočila dokumentárny film aj celosvetová televízia HBO. Ak absolvovať kurz o prírode, pestovaní, zvieratách, permakultúre, tak s odborníkmi, ktorí permakultúru žijú v každej bunke svojho tela a v každom dni roku.

VŠETKY 3 KURZY SPOLU ZA ZVÝHODNENÚ CENU !

Kúpou všetkých 3 kurzov získaš:

Alebo si kúp samostatne

NAPLÁNUJ

330

EUR

VYBUDUJ

290

EUR

PESTUJ

290

EUR

Otázky a odpovede

Kurz Naplánuj trvá štyri mesiace a je základným kameňom pre pochopenie permakultúry a hľadaní riešení SAMOSTATNE pre samočinnú záhradu. Kurz Vybuduj a Vypestuj trvajú dva mesiace. Videá sú dostupné nasledovných 16 mesiacov, aby ste mali dostatok času sa k nim vrátiť či doštudovať si prípadné zameškané.

Na tejto stránke zadajte kúpiť kurz a zvoľte si kurz, ktorý by ste chceli absolvovať. Po uhradení platby vám prídu do vašej e-mailovej schránky údaje k prihlásení sa do členskej sekcie kurzu, do vášho profilu, vášho osobného e-learningu. Následne vám prídu každý týždeň e-mailom linky na nové videolekcie. 

Áno! Po absolvovaní kurzu si spolu s lektorkou dohodnete termín konzultácie, na ktorej sa môžeš opýtať na rôzne otázky, poprosiť o podporu či radu. Po absolvovaní prvého kurzu Naplanuj je konzultácia vedená k tvojmu návrhu záhrady, ktorý môžeš s lektorkou skonzultovať. 

Ak si sa ocitol v neľahkej životnej situácií a sebestačnosť ti pomôže vypestovať si vlastné potraviny, tak nám napíš. Skúsime nájsť spoločne možnosti ako kurz absolvovať a vyvážiť to protihodnotou. 

Áno, v uzavretej FB skupine, kde si môžete navzájom radiť, pýtať sa. Zároveň tu môžete zdieľať spolu svoje pokroky a úspechy či zdieľať rôzne inšpirácie.

Lektorku môžeš kontaktovať 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Predsa nejaká otázka?

Pokojne sa pýtate. Rada vám odpoviem. 

Referencie

Stefi Mišková

„My sme si kúpili obe knihy a pozreli film. Sledujeme aj tipy a posty tu na FB. Inšpirovali ste nás tým, že sme sa z bytu v meste presunuli do domčeka na dedine :D. Viac vnímame rozdiely medzi prírodnými materiálmi, čo sa týka zariadenia domu, pomohla nám rada s indickými bežcami na slimákov v záhrade ( o ktorých som prvýkrát počula práve od Vás). Celkovo postupná zmena myslenia, vnímania, cítenia asi vo všetkom inšpirovaná vami, ale aj inými.“

Maja Balážová

„Skvelá inšpiratívna stránka, kde stále nájdem povzbudenie ako v rodinnom živote, tak v záhradkárskom. Obdivujem celú rodinku ako zvládajú bežné veci… A delia sa s tým!“

Nikola Štefanovská

„Vaša rodina mi pomohla upratať si v mojom živote. Odkedy čítam tvoje články Zuzka, tak veľmi veľa vecí začalo dávať zmysel. Po prečítaní knihy Zdravý a útulný DOMOV, som mala chuť vyhádzat všetko, čím sme sa celé roky zakopavali, na smetisko. Neurobila som to. Začala som viac rozmýšľať nad tým, čo kupujem, z akého je to materiálu, najmä pre deti. Kniha mi otvorila nový obzor a tak sme predali pozemok aj s projektom, ktorý sme mali už 5 rokov

Monika Paleckova

„Sledujem vašu rodinu a páči sa mi nasadenie vlastných síl a vlastného rozumu, tiež odvaha hľadať a skúšať svoje cesty. Sama mám 3 súrodencov a moji rodičia sa neľakali života…vidím podobnosti a som vďačná za bohaté detstvo, bohaté na robotu, povinnosti, hru, dôveru, ktorú sme dostávali ako deti… ja čerpám z ich nasadenia opätovne… prajem vám všetko dobré.“

Katarína Sirotová

„Mňa inšpirujú Vaše príspevky o rodine, živote, záhrade a hodnotách, ktoré žijete. Ste mi sympatickí ako rodina, čím žijete a čo robíte.“

Petra Pšenáková

„Cyklický magnet, môj syn, 14 ročný, si ho číta a všíma si, ako sa správam, a porovnáva to. Bude mu to užitočné do života. Tento rok zakladáme záhradku podľa vašej knižky. Ďakujeme.“

Mária Valachová

„Je brutálna – Ako mať krásnu jedlú záhradu a nenadrieť sa!!! Perfektná!!! Nad očakávania.. plná fotiek čo potrebujeme, keďže zakladame záhradu a sledujeme všetky vaše kroky. Takže veľké ďakujem!!! A ešte by sme chceli robiť podľa vás špirálu.“

Zuzana Surová

„Knižka Alžbetka je naozaj krásna, v každej ilustrácií je toľko toho, čo môžeme pozerať 🙂 Aj môj syn ju vždy ráno vezme ako prvú 🙂 ma viacej obľúbených, no túto zoberie vždy prvú :)“

Predošlé
Ďalšie

Naša galéria

Predošlé
Ďalšie