O nás

Rodina, ktorá v 2013 zmenila celý svoj život na nepoznanie. Od klasického života na život v súlade s prírodou a radosťou v rodinných dňoch. Máme päť detí. Žijeme v starom sade, ktorý sme premenili na permakultúrny raj. Svojpomocne sme si tu postavili zdravý ekologický domček. Dnes pomáhame ľuďom stavať zdravé domy. (Pozri našu stránku www.homereset.sk ) Niekoľko rokov prednášame na témy – životný reštart, permakultúra, zdravé bývanie a cestovanie s deťmi. To, o čom píšeme, hovoríme, aj naozaj žijeme, preto nás sleduje pár tisíc ľudí na FB LifeReset a inst matusovci_lifereset. Naše skúsenosti s permakultúrou a zdravým bývaním sme pretavili do kníh Ako mať krásnu jedlú záhradu a nenadrieť sa, detskej knihy Alžbetka s Klárkou si vysnívajú čarovnú záhradku, knihy o zdravom bývaní Útulný a zdravý domov. Za srdce chytí aj film, ktorý sme natočili –  V zdravom dome žijú šťastní ľudia a mamičky poteší e-book Ako variť zdravo pre deti a pritom sa nenadrieť.

Zuzana Matúšová Girgošková

Novinárka, blogerka, lektorka a matka piatich detí. Autorka kníh Ako mať krásnu jedlú záhradu a nenadrieť sa, Alžbetka s Klárkou si vysnívali čarovnú záhradku, Útulný a zdravý domov. Tvorkyňa filmu V zdravom dome žijú šťastní ľudia. Lektorka kurzov zdravého bývania, zdravého interiérového dizajnu a ekologického staviteľstva. Permakultúrna dizajnérka. Zmenu za životom v harmónii sprevádzali aj roky štúdia a praxe etikoterapie, psychosomatiky, homeopatie a ďalších doplnkových kurzov, aby sme mohli byť láskavými a múdrymi vzormi pre naše deti. To je know how našej výchovy.

Viac na:
FB LifeReset a instagrame matusovci_lifereset

Ján Matúš

Stavebný inžinier a skvelý otec našich piatich detí. Titul získal na STU v Bratislave. Odbor projektant TZB. V súčastnosti je viac stavbár v teréne. Zmenou životného štýlu a nazbieraním množstva skúseností v oblasti ekologických a prírodných stavieb začal zdravé stavby aj realizovať. Lektoruje kurzy zdravého bývania a vedie workshopy Ako si postaviť dom svojpomocne. Je spolutvorca filmu V zdravom dome žijú šťastní ľudia a knihy Útulný a zdravý domov. Odborník v permakultúrnych staviteľských riešeniach a hlavne praktik!

Viac na:
homereset.sk

Naše deti

Jakub, Maroš, Matej, Alžbetka, Magdalénka. Ľudia, kvôli ktorým sme zmenili celý náš život. Veľmi veľa, ale naozaj veľmi veľa pracovali na sebe, na tvorení nášho domova, ich školy a škôlky. Ľudia, vďaka ktorým dnes máme doma krásu okolo seba, kam len náš zrak padne. Čisté duše, ktoré sú najväčšou motiváciou nemeniť druhých, ale seba!

Viac na:
lifestart.sk

Pútavé čítanie o našom životnom príbehu od Zélandu až po dnes.

Dokumentárny film o nás, permakultúre, zdravom bývaní, s ktorým sme vypredali nie jedno kino!

Fotografie zo života veľkej rodiny a našej permakultúrnej farmy. 
 

Naše ponuky

Homereset

Staviame ekologické domy z prírodných materiálov.

Vytvorili sme 5 konceptov zdravých a efektívnych domov. Staviame ich z certifikovaných slmenných ecococon panelov. Majú zelenú vegetačnú strechu, interiér z prírodných materiálov ako drevo, korok, marmoleum či hlina. Sú v modernom sviežom dizajne.

Naši klienti veľmi oceňujú ľudský prístup. Naše motto je, že nestaviame len steny so strechou, ale vytvárame skutočný domov.

Permakultúra s Lifereset

Kurzy na vytvorenie krásnej a funkčnej záhrady

Naučíme vás ako si naplánovať a vybudovať krásnu jedlú záhradu bez driny. Naučíme vás vypestovať bio úrodu.

Je čas oprášiť všetky múdrosti našich predkov, aby sa do nášho života dostala príroda, sloboda, zdravie a sebestačnosť.

Tiež sa môže páčiť

Predošlé
Ďalšie

Kontakty