Trojkurz - Naplánuj, Vybuduj, Vypestuj

+ bonus živá podpora do 16. 4.

O nás

O nás

Rodina, ktorá v 2013 zmenila celý svoj život na nepoznanie. Od klasického života na život v súlade s prírodou a radosťou v rodinných dňoch. Máme päť detí. Žijeme v starom sade, ktorý sme premenili na permakultúrny raj. Svojpomocne sme si tu postavili zdravý ekologický domček. 

Dnes pomáhame ľuďom stavať zdravé domy. Pozri našu stránku www.homereset.sk . Učíme ako si navrhnúť a zrealizovať prírodnú záhradu. Pozri ponuku našich permakultúrnych kurzov.  

Naša cesta začala v roku 2013, keď sme odišli dobrovoľničiť na Nový Zéland s dvoma maličkými synmi. Tam sme okúsili, čo je to permakultúra zabehnutá desiatky rokov. Po návrate sme predali dom, dali výpovede v práci a začali sme budovať prírodný raj, ktorý vyústil do permakultúrnej farmy. Pestujeme úplne všetko, čo sa na Slovensku vypestovať dá. Rovnako chováme zvieratá a šírime inšpirácie o humánnom chove. 

Naša záhrada je certifikovanou prírodnou záhradou. Nájdete ju právom v mnohých článkoch, televíznych i rozhlasových reláciách. Našou húževnatou osvetou permakultúry sme tento prístup k prírode a starostlivosti o pôdu a človeka, dostali do povedomia ľudí na Slovensku.

Napísali sme dve knihy o permakultúre AKO MAŤ KRÁSNU JEDLÚ ZÁHRADU A NENADRIEŤ SA, ÚTULNÝ A ZDRAVÝ DOMOV, ALŽBETKA S KLÁRKOU SI VYSNÍVAJÚ ČAROVNÚ ZÁHRADKU, navštív náš e-shop tu.  Natočili sme celovečerný dokumentárny film V ZDRAVOM DOME ŽIJÚ ŠTASTNÍ ĽUDIA a o našom ekologickom prístupe natočila dokumentárny film aj celosvetová televízia HBO. 

O nás
Zuzana Matúšová Girgošková

Novinárka, blogerka, lektorka a matka piatich detí. Vyštudovala som žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave a medzinárodné vzťahy na Vysokej škole medzinárodných a verejných vzťahov v Prahe. Som autorka kníh Ako mať krásnu jedlú záhradu a nenadrieť sa, Alžbetka s Klárkou si vysnívali čarovnú záhradku, Útulný a zdravý domov. Tvorkyňa filmu V zdravom dome žijú šťastní ľudia. Lektorka permakultúrnych kurzov a kurzov zdravého bývania, zdravého interiérového dizajnu a ekologického staviteľstva. Permakultúrna dizajnérka. Zmenu za životom v harmónii sprevádzali aj roky štúdia a praxe v oblastiach:

Trojročný výcvik metodickej empatie Škola Empatie (Psychophonetics Institute International), vo výcviku pod supervíziou

Základy psychosomatiky, Základy homeopatie, Základy aromaterapie, Päť rokov etikoterapie, Tréning mindfulnesss, Nenásilná komunikácia, Community building, Pravidelné skupinové semináre Systematická práca so psychikou s psychologičkou Emou Krajčovičovou

Viac na:
FB LifeReset a instagrame matusovci_lifereset

O nás
Ján Matúš

Stavebný inžinier a skvelý otec našich piatich detí. Titul získal na STU v Bratislave. Odbor projektant TZB. V súčastnosti je viac stavbár v teréne. Zmenou životného štýlu a nazbieraním množstva skúseností v oblasti ekologických a prírodných stavieb začal zdravé stavby aj realizovať. Lektoruje kurzy zdravého bývania a vedie workshopy Ako si postaviť dom svojpomocne. Je spolutvorca filmu V zdravom dome žijú šťastní ľudia a knihy Útulný a zdravý domov. Odborník v permakultúrnych staviteľských riešeniach a hlavne praktik!

Okrem vzdelávania sa v oblasti stavebníctva sa venuje aj osobnostnému rozvoju:

Tri roky výcvik Mužská sila

Päť rokov etikoterapie

Tréning mindfulness

Viac na:
homereset.sk

O nás
Naše deti

Jakub, Maroš, Matej, Alžbetka, Magdalénka. Ľudia, kvôli ktorým sme zmenili celý náš život. Veľmi veľa, ale naozaj veľmi veľa pracovali na sebe, na tvorení nášho domova, ich školy a škôlky. Ľudia, vďaka ktorým dnes máme doma krásu okolo seba, kam len náš zrak padne. Čisté duše, ktoré sú najväčšou motiváciou nemeniť druhých, ale seba!

Viac na:
lifestart.sk

Pútavé čítanie o našom životnom príbehu od Zélandu až po dnes.

Dokumentárny film o nás, permakultúre, zdravom bývaní, s ktorým sme vypredali nie jedno kino!

Fotografie zo života veľkej rodiny a našej permakultúrnej farmy. 
 

Naše ponuky

Homereset

Staviame ekologické domy z prírodných materiálov.

Vytvorili sme 5 konceptov zdravých a efektívnych domov. Staviame ich z certifikovaných slmenných ecococon panelov. Majú zelenú vegetačnú strechu, interiér z prírodných materiálov ako drevo, korok, marmoleum či hlina. Sú v modernom sviežom dizajne.

Naši klienti veľmi oceňujú ľudský prístup. Naše motto je, že nestaviame len steny so strechou, ale vytvárame skutočný domov.

O nás
O nás

Permakultúra s Lifereset

Kurzy na vytvorenie krásnej a funkčnej záhrady

Naučíme vás ako si naplánovať a vybudovať krásnu jedlú záhradu bez driny. Naučíme vás vypestovať bio úrodu.

Je čas oprášiť všetky múdrosti našich predkov, aby sa do nášho života dostala príroda, sloboda, zdravie a sebestačnosť.

Tiež sa môže páčiť

Predošlé
Ďalšie

Kontakty