O nás

O nás

Rodina, ktorá v 2013 zmenila celý svoj život na nepoznanie. Od klasického života na život v súlade s prírodou a radosťou v rodinných dňoch. Máme päť detí. Žijeme v starom sade, ktorý sme premenili na permakultúrny raj. Svojpomocne sme si tu postavili zdravý ekologický domček. Dnes pomáhame ľuďom stavať zdravé domy. (Pozri našu stránku www.homereset.sk ) Niekoľko rokov prednášame na témy – životný reštart, permakultúra, zdravé bývanie a cestovanie s deťmi. To, o čom píšeme, hovoríme, aj naozaj žijeme, preto nás sleduje pár tisíc ľudí na FB LifeReset a inst matusovci_lifereset. Naše skúsenosti s permakultúrou a zdravým bývaním sme pretavili do kníh Ako mať krásnu jedlú záhradu a nenadrieť sa, detskej knihy Alžbetka s Klárkou si vysnívajú čarovnú záhradku, knihy o zdravom bývaní Útulný a zdravý domov. Za srdce chytí aj film, ktorý sme natočili –  V zdravom dome žijú šťastní ľudia a mamičky poteší e-book Ako variť zdravo pre deti a pritom sa nenadrieť.

O nás
Zuzana Matúšová Girgošková

Novinárka, blogerka, lektorka a matka piatich detí. Autorka kníh Ako mať krásnu jedlú záhradu a nenadrieť sa, Alžbetka s Klárkou si vysnívali čarovnú záhradku, Útulný a zdravý domov. Tvorkyňa filmu V zdravom dome žijú šťastní ľudia. Lektorka kurzov zdravého bývania, zdravého interiérového dizajnu a ekologického staviteľstva. Permakultúrna dizajnérka. Zmenu za životom v harmónii sprevádzali aj roky štúdia a praxe etikoterapie, psychosomatiky, homeopatie a ďalších doplnkových kurzov, aby sme mohli byť láskavými a múdrymi vzormi pre naše deti. To je know how našej výchovy.

Viac na:
FB LifeReset a instagrame matusovci_lifereset

O nás
Ján Matúš

Stavebný inžinier a skvelý otec našich piatich detí. Titul získal na STU v Bratislave. Odbor projektant TZB. V súčastnosti je viac stavbár v teréne. Zmenou životného štýlu a nazbieraním množstva skúseností v oblasti ekologických a prírodných stavieb začal zdravé stavby aj realizovať. Lektoruje kurzy zdravého bývania a vedie workshopy Ako si postaviť dom svojpomocne. Je spolutvorca filmu V zdravom dome žijú šťastní ľudia a knihy Útulný a zdravý domov. Odborník v permakultúrnych staviteľských riešeniach a hlavne praktik!

Viac na:
homereset.sk

O nás
Naše deti

Jakub, Maroš, Matej, Alžbetka, Magdalénka. Ľudia, kvôli ktorým sme zmenili celý náš život. Veľmi veľa, ale naozaj veľmi veľa pracovali na sebe, na tvorení nášho domova, ich školy a škôlky. Ľudia, vďaka ktorým dnes máme doma krásu okolo seba, kam len náš zrak padne. Čisté duše, ktoré sú najväčšou motiváciou nemeniť druhých, ale seba!

Viac na:
lifestart.sk

Pútavé čítanie o našom životnom príbehu od Zélandu až po dnes.

Dokumentárny film o nás, permakultúre, zdravom bývaní, s ktorým sme vypredali nie jedno kino!

Fotografie zo života veľkej rodiny a našej permakultúrnej farmy. 
 

Naše ponuky

Homereset

Staviame ekologické domy z prírodných materiálov.

Vytvorili sme 5 konceptov zdravých a efektívnych domov. Staviame ich z certifikovaných slmenných ecococon panelov. Majú zelenú vegetačnú strechu, interiér z prírodných materiálov ako drevo, korok, marmoleum či hlina. Sú v modernom sviežom dizajne.

Naši klienti veľmi oceňujú ľudský prístup. Naše motto je, že nestaviame len steny so strechou, ale vytvárame skutočný domov.

O nás
O nás

Permakultúra s Lifereset

Kurzy na vytvorenie krásnej a funkčnej záhrady

Naučíme vás ako si naplánovať a vybudovať krásnu jedlú záhradu bez driny. Naučíme vás vypestovať bio úrodu.

Je čas oprášiť všetky múdrosti našich predkov, aby sa do nášho života dostala príroda, sloboda, zdravie a sebestačnosť.

Tiež sa môže páčiť

Predošlé
Ďalšie

Kontakty