Trojkurz - Naplánuj, Vybuduj, Vypestuj

+ bonus živá podpora do 16. 4.

Vybuduj bylinkový záhon s jazierkom

Vybuduj bylinkový záhon s jazierkom

Prihláška do minikurzu

Vybuduj bylinkový záhon s jazierkom

Vybuduj bylinkový záhon s jazierkom

Sprievodca šperkami prírodnej záhrady

Sedieť na terase s výhľadom na šperk vašej záhrady, na jazierko. Mať vďaka nemu úchvatnú scenériu života divokej prírody.

Nechať sa unášať podmanivou vôňou byliniek, ktoré sa stanú súčasťou vášho každého dňa. Ráno si ich vychutnáte v bylinkovom čaji, na obed v originálne ochutenom jedle a na večeru v prírodnej maske z ich výťažkov.

Vybudovaním dvoch absolútne základných permakultúrnych prvkov ako je jazierko prepojené s bylinkovou špirálou získate do vašej záhrady šperky, z ktorých budete mať veľký úžitok.

Získate know how a dôveru

Máte obavy či to zvládnete? Nič o bylinkách a jazierku neviete? Váš partner, partnerka má kopec argumentov, ako je jazierko nebezpečné a bylinky  v záhrade netreba?

Tento kurz vám dá know howdôveru a nepriestrelné argumenty doplnené o podrobný popis, s ktorým vaša záhrada skutočne vykvitne do farieb, vôni a zvukov prírody

Naučíme sa:

Kurz je vhodný pre každého, kto potrebuje zorientovať, aké možnosti pri výstavbe jazierka i bylinkového záhona existujú, aký je postup budovania a čo určite nepodceniť. Kurz má dve hútne videolekcie a 2 BONUSOVÉ videolekcie. Súčasťou sú inšpiratívne študijné materiály, fotografie a plány. Študovať môžete hneď. Kurz sa sprístupní po zakúpení.

Obsah kurzu

Kurz má dve hútne videolekcie a 2 BONUSOVÉ videolekcie. Kurz sa vám sprístupní celý a môžete si ním prechádzať vlastným tempom. Budete ho mať sprístupnený minimálne po dobu 2 rokov. Súčasťou sú študijné materiály. Kurz je určený pre mužov aj ženy, pre začiatočníkov aj zbehlých záhradkárov. Po absolvovaní tohto kurzu sa do permakultúrnej záhrady zamilujete.

Parametre samočinného jazierka a funkčnej bylinkovej špirály

Presný postup budovania jazierka a bylinkovej špirály

Výsadba jazierka i výsadba špirály

Zhrnutie možností, aké máme pri umiestnené vodných prvkov a pri práci s vodou na pozemku

Tipy a triky ako na jednom mieste pestovať celú paletu byliniek

Prečo absolvovať kurz od nás?

Pred 8 rokmi sme začali budovať vlastný prírodný raj, ktorý vyústil do permakultúrnej farmy. Pestujeme úplne všetko, čo sa na Slovensku vypestovať dá. Rovnako chováme zvieratá a šírime inšpirácie o humánnom chove. Všetko naše know how sme získali rokmi praxe, mnohými omylmi a pokusmi, ktoré vy robiť nemusíte. Vieme čo v prírode funguje a čo nie. 

Roky sme viedli permakultúrne workshopy a semináre v našej záhrade a máme stovky spokojných absolventov. Mnohým kurzy zmenili úplne životy!

Naša záhrada je certifikovanou prírodnou záhradou. Nájdete ju právom v mnohých článkoch, televíznych i rozhlasových reláciách. Našou húževnatou osvetou permakultúry sme tento prístup k prírode a starostlivosti o pôdu a človeka, dostali do povedomia ľudí na Slovensku.

Napísali sme dve knihy o permakultúre, natočili celovečerný dokumentárny film a o našom ekologickom prístupe natočila dokumentárny film aj celosvetová televízia HBO. Ak absolvovať kurz o prírode, pestovaní, zvieratách, permakultúre, tak s odborníkmi, ktorí permakultúru žijú v každej bunke svojho tela a v každom dni roku.

O lektorke

Zuzana Matúšová

Novinárka, blogerka, lektorka a matka piatich detí. Autorka kníh Ako mať krásnu jedlú záhradu a nenadrieť sa, Alžbetka s Klárkou si vysnívali čarovnú záhradku, Útulný a zdravý domov. Tvorkyňa filmu V zdravom dome žijú šťastní ľudia. Lektorka kurzov zdravého bývania, zdravého interiérového dizajnu a ekologického staviteľstva.

Môj príbeh…

Môj príbeh sa začal rodinou krízou. Jej riešenie som videla napojením sa na prírodu. S rodinou sme odišli dobrovoľníčiť na Nový Zéland, na permakultúrne farmy. Po návrate sme si vybudovali vlastnú permakultúrnu záhradu a neskôr farmu. To čo mi zmena životného štýlu dala, je pokoj, vyrovnanosť, pokora a múdrosť prevzatá žitím v spolupráci s prírodou. 

Príroda a záhrada je viac ako len trávnik, kvety či zelenina. Príroda je terapia, liečenie duše i tela. So mnou objavíte vášeň pre záhradníčenie a funkčný systém odpozorovaný z prírody.

Od roku 2013 som absolvovala Úplný kurz permakultúrneho dizajnu pod vedením Ing. Patricie Pavlovskej. Pestovateľsky má viedla permakultúrna lektorka a skvelá pestovateľka Ing. Paulína Urdová. Mám za sebou desiatky workshopov ako účastník a ako permakultúrny lektor tri roky intenzívneho lektorovania a prednášania.

To čo vám viem odovzdať sú roky praxe v záhrade a roky praxe s vedením kurzov. Mojím mottom je dotknúť sa cez permakultúru srdca každého môjho žiaka.

Prihláška

Kurz sa vám sprístupní po uhradení platby.

Ako sa dostanete k prístupom ku kurzu Vybuduj bylinkový záhon s jazierkom

Po vyplnení prihlášky obdržíte faktúru na váš email.

Po pripísaní úhrady na náš účet, vám príde email s predmetom: Vaše prístupové údaje do kurzu Vybuduj bylinkový záhon s jazierkom , v ktorom budete mať prístupové heslá do videokurzu

Ak ste faktúru uhradili a želáte si prístup k videokurzu urýchliť, stačí nám emailom poslať doklad o úhrade.