Trojkurz - Naplánuj, Vybuduj, Vypestuj

+ bonus živá podpora do 16. 4.

Príbeh jednej rodiny

Niektorým ľuďom nejde do hlavy, prečo o tom všetkom píšeme. Vznikajú zaujímavé konšpirácie. Ak mám ísť s pravdou von, tak len a len preto, aby sme pomohli rodinám v podobnej situácii. Inšpirovala nás kniha od Steva Biddulpha, Kniha o mužstve. Autor v nej popisuje svoj najhorší zážitok v živote, ktorý ho položil až natoľko, že niekoľko mesiacov upadol do hlbokých depresií.

Príbeh jednej rodiny

„Nechcel som, aby toto ťažké obdobie museli iní muži trpieť rovnako ako ja,“ Stev Bidduhlp

 

Čo ťa nezabije, to ťa posilní

Manželka Steva Biddulpha  v treťom mesiaci tehotenstva samovoľne potratila ich vytúžené dieťa. „Spomínam si, ako som vedľa nej v nemocničnej sprche chytal do mokrých rúk kúsočky nášho očakávaného dieťaťa,“  píše Steve Biddulph. Traumu, ako on opisuje, „prekonal  len tak tak“ po niekoľko mesačných terapiách a práci na sebe. V tom čase ešte nebol „dostatočne zrelý a pripravený muž“. Vlastné trápenie a nešťastie ho podnietili k napísaniu knihy pre mužov, ktorá sa stala svetovým bestsellerom. „Nechcel som, aby toto ťažké obdobie museli iní muži trpieť rovnako ako ja,“ Steve Biddulph. V týchto riadkoch sme sa našli aj my. Nechceme, aby iné rodiny trpeli tak ako my. Prekonali sme krízu, ktorú v dnešnej dobre prežívajú desaťtisíce rodín. Doslova sme vstali z popola. Nenašli sme univerzálny recept ako pomôcť aj ostatným, ale našli sme silu meniť veci, s ktorými nie sme spokojní. S touto silou chceme povzbudiť každú jednu rodinu, aby sa nebála vziať svoje šťastie do vlastných rúk. Nič nie je nemožné, ak pre to urobíte maximum a má to dobrý úmysel. Choďte si za svojím, stojí to za to!

Príbeh jednej rodiny

Biddulph píše, že jednoduchý život je nudný. Deti si len málokedy vyberajú jednoduchú cestu. Asi preto, že tá zložitejšia býva zábavnejšia.

Nakrútili by ste film?

Autor Knihy o mužstve sa pýta čitateľov, či vedú dostatočne zaujímavý život na nakrútenie filmu o nich. Ak nie, ich život je o prežívaní. Aby život skutočne stál za to, mali by sme si stanoviť hodnotné ciele. Také, ktoré by pozitívne zasiahli životy druhých a posunuli ľudstvo dopredu. Ciele, ktoré jednoducho zmenia niečo k lepšiemu. Niekedy stačí venovať kúsok svojej energie mládeži. Napríklad trénovať malých futbalistov, len pre dobrý pocit. Dbať o okolie na sídlisku a tak bývať krajšie. Vysadiť tam stromčeky. Zohnať na výsadbu peniaze, alebo ľudí. V našom okolí poznáme niekoľko takýchto dobrovoľníkov. Matku dvoch malých chlapcov, ktorá v častovskom materskom centre učí detičky angličtinu, len tak pre dobrý pocit. S menšími deťmi zas cvičí na fitloptách. Nemusí to robiť. Nič za to nežiada a napriek tomu, ju každý týždeň deti nájdu usmiatu v centre. Alebo moji tréneri z aikido klubu, ktorí pravidelne chodia na tréningy a venujú nemalú energiu a čas na to, aby odovzdali svoje vedomosti o tomto bojovom umení ďalej.  Príkladov je mnoho a veľmi si vážim každého človeka, ktorý nesedí nečinne doma, ale obetuje sa pre hodnotné ciele. Nežije sám pre seba, ale aj pre iných. O týchto ľuďoch si viem predstaviť napísať článok. Stoja za to!

Príbeh jednej rodiny

Dášku Detvanovú stretnete len s úsmevom. Nikdy sa nesťažuje a vždy je plná energie. Možno aj vďaka naplneniu, vďaka dobrému pocitu, že robí niečo pozitívne pre iných.

Hodnotné ciele

Na sklonku života si chceme premietnuť dni, mesiace, roky prežité naplno. Radi by sme si pozreli jeden zaujímavý príbeh o jednej rodine, ktorá možno rozveselila alebo podnietila aspoň niekoľko ľudí meniť veci k lepšiemu. Stanovili sme si teda hodnotný cieľ – byť šťastní a šíriť pozitívne myšlienky:-). Čo vy na to? My sme už unavení z čítania o vraždách, podvodoch, nešťastí a katastrofách. Môžeme vám priniesť trošku radosti? Lebo najbližšie mesiace budú pestré a urobíme všetko preto, aby boli aj radostné. Budeme aj naďalej písať o tom, že sa dá žiť inak, pre niekoho šialene, pre iného odvážne, no pre nás hlavne šťastne.

Steve Biddulp  v Knihe o mužstve ďalej píše – chcete urobiť veľa dobra, je potrebné sa spojiť s ďalšími ľuďmi a čeliť prekážkam. Možno vás prekvapí, kto všetko sa k vám pridá! Ak sa do toho vložíte celý a budete riskovať všetko, čo máte, nakoniec možno dosiahnete aj nemožné. Budeme nesmierne radi, ak sa k nám pridajú ďalší ľudia, začnú písať svoje zaujímavé príbehy a pomôžu nám zmeniť veci k lepšiemu:-).

Príbeh jednej rodiny

Tiež sa ti môže páčiť

Predošlé
Ďalšie

Získajte najnovšie články

Prihláste sa na odber upozornení od nás a buďte prvý, kto sa dozvie o našich ponukách a článkoch.

Sledujte nás: