Trojkurz - Naplánuj, Vybuduj, Vypestuj

+ bonus živá podpora do 16. 4.

Dokumentárny film o mobilnom dome, permakultúrnej záhrade a zdravom dizajne

Mnoho ľudí dnes túži po vlastnom dome. Pritom si chce zachovať slobodu. Nezadlžiť sa na celý život. Ukážeme vám náš spôsob, ako sa to dá! Sme rodina s troma deťmi. Pred štyrmi rokmi nás život doviedol do situácie, kedy sme museli rýchlo vyriešiť nové bývanie. Na začiatku bláznivá myšlienka postaviť mobilný dom sa stala skutočnosťou. Za štyri mesiace môj muž, Janči, postavil našej rodine dom za 25 000, ktorý môžeme naložiť na dva kamióny a previesť na nové miesto. Aj keď dom dodnes stojí na svojom mieste, know how, ktoré sme získali, radi posunieme ďalej.

Nadupané bývanie

Z nízkorozpočtového projektu sa stalo nadupané bývanie. Celý život nabral iné obrátky. A v dome bývame dodnes. Prečo? Stojí za to pozrieť si to celé v jednom praktickom, napínavom a inšpiratívnom filme! Momentálne však stojíme. Došli peniaze. Potrebujeme nazbierať 4700 eur. Tie len z menšej polovice pokrývajú náklady na celé nakrúcanie. Peniaze sú určené na zaplatenie techniky, kameramanov a strihu. Dokument môžete podporiť tu na STARTLAB: V zdravom dome žijú šťastní ľudia

V zdravom dome je človek šťastný

Dom je ekologický, recyklovateľný, kvalitný a zdravý. A to až natoľko, že inšpiruje aj ľudí, ktorí dočasné či malé bývanie vôbec nehľadajú! Interiér domu nám pomohla navrhnúť interiérová dizajnérka Veronika Kotradyová, ktorá sa venuje dizajnu s ohľadom na ľudské telo a zdravie. Dôraz sme kládli na prírodné materiály ako drevo, korok, hlina, prírodné marmoleum a bavlna. O zdravom dizajne sa takmer nikde nepíše a v médiách minimálne hovorí. Pritom, to čo nás obklopuje formuje nie len naše zdravie, ale aj hodnoty a postoje k životu. Cítim to ako moje poslanie, šíriť princípy zdravého dizajnu. Pretože v zdravom domove sa človek cíti uvoľnene a šťastne.

Čo sa v dokumente dozviete?

Zdravie to je aj prostredie, v ktorom žijeme a vychovávame naše deti. Informácií o tom je málo, my vám ich vieme dať.

Na našej vlastnej skúsenosti v dokumente vysvetlíme:

  • ako postaviť lacný, ekologický, recyklovateľný a zdravý dom,
  • podľa čoho si vybrať vhodný pozemok,
  • ako využívať obnoviteľné prírodné zdroje energie,
  • ako navrhnúť interiér s ohľadom na ľudské telo a zdravie,
  • ako optimálne rozložiť záhradu a čo je permakultúra,
  • ako využiť „nadupanú“ technológiu a sedliacky rozum,
  • ako vytvoriť zdravú a hravú detskú izbu pre rozvoj detí.

Pozrite si upútavku na dokumentárny film STARTLAB: V zdravom dome žijú šťastní ľudia

 Odborníci nás nasmerovali

Do projektu mobilného domu sa zapojilo množstvo odborníkov. Pred stavbou sme zisťovali informácie o legilatíve a povoleniach. Dotiahli sme na pozemok aj žeriavnika, aby vyhodnotil, či dom dokážeme z pozemku presťahovať. Konzultovali sme transport s dopravnými policajtami. Radili sme sa s konštruktérmi mobilných domov. Veľa pozornosti sme venovali jeho mobilite, statike, konštrukčným materiálom a rozdeleným sieťam pre obe bunky – spodnú a vrchnú. Všetky tieto skúsenosti a informácie máme, aj keď dom stále stojí na svojom mieste. A o tom všetkom sa s vami tiež radi podelíme.

Do čoho sa oplatí investovať

Dom využíva obnoviteľné zdroje. Má modernú technológiu ako rekuperáciu, tepelné čerpadlo, elektorckú podlahovku, ale aj vychytávky založené na zdravom sedliackom rozume. Krátke rozvody teplej vody, využívanie samospádu, pasívnych ziskov tepla i pasívne chladenie. Vďaka tomu nie je potrebná komplikovaná technológia a ušetria sa peniaze. Nie všetky moderné systémy sú aj rentabilné. Povieme vám, do ktorých sa oplatí investovať a ktoré sú vyhodenými peniazmi.

Záhrada plná života

Ľudia túžia po živote v dome, aby mali vlastnú záhradu. Pritom záhrada je to posledné, čo pri bývaní riešia. Často nevedia, čo je na pozemku to najvzácnejšie. Ukážeme vám podľa čoho hľadať. Ako si záhradu rozplánovať, aby ste nezistili, že na najslnečnejšom mieste stojí garáž, miesto bazéna či skleníka. Spolu s odborníkmi vám vysvetlíme permakultúrne princípy, vďaka ktorým bude záhrada plná výziev, podnetov, plná života. Taká, ktorá vonia, bzučí, chutí a teší ľudskú dušu. 

Zapojte sa a získajte know how!

Začali sme nakrúcať dokumentárny film spolu so spoločnosťou vyrobilo.sk. Teraz stojíme. Došli peniaze. Potrebujeme nazbierať 4700 eur. Tie čiastočne pokrývajú náklady na celé nakrúcanie. Peniaze sú určené na zaplatenie techniky, kameramanov a strihu. Podporou dokumentu sa môžete dozvedieť kľúčové odpovede k otázkam bývania. Ako postaviť svojpomocne a výhodne. Do čoho investovať a čo s pokojom na duši vypustiť. Pricípy pre domov, v ktorom je človek šťastný. A záhrada, ktorá dá vášmu životu novú dimenziu. Staňte sa súčasťou tohto projektu. Pomôžte šíriť informácie, ktoré môžu zmeniť životy mnohých ľudí. ĎAKUJEME! www.lifereset.sk 

Viac o dokumente priamo na stránke projektu STARTLAB: V zdravom dome žijú šťastní ľudia.

Ďakujeme za podporu a zdieľanie 🙂

O našom dome máte možnosť nie len čítať, ale si ho aj zažiť. 25.2 organizujeme u nás doma celodenný seminár. Viac info na https://lifereset.sk/info/

SÚVISIACE ČLÁNKY:

Fotopostup domu za 25 tisíc

Ako efektívne využiť 45m2 pre rodinu

Nafúkli sme mobilný dom zo 45 m2 na 84 m2

Vytvorte si útulnú obývačku s dušou! 7 nápadov ako na to 🙂

Exkluzívne! Rozhovor s konštruktérom mobilného domu

Technologické „vychytávky“ mobilného domu

Reportáž o stavaní mobilného domu svojpomocne

A ĎALŠIE V SEKCII Mobilný dom a zdravé bývanie

 

Tiež sa ti môže páčiť

Predošlé
Ďalšie

Získajte najnovšie články

Prihláste sa na odber upozornení od nás a buďte prvý, kto sa dozvie o našich ponukách a článkoch.

Sledujte nás: