Vypestuj

Prihláška do kurzu

Vypestuj - Ekologický záhradkár

Váš sprievodca pestovania s láskou bez chémie a driny

Ste krok od toho, aby ste pocítili skutočnú chuť domácej paradajky, papriky, sladkosť biomrkvy či plnú chuť vašej jahody.

Ste krok od toho, aby pestovanie bolo pre vás relaxom a zdrojom inšpirácie ako žiť v harmónií.

Ste krok od toho žiť zdravší život vďaka vlastným kvalitným potravinám.

Pretože v tomto kurze vás naučíme, ako mať plodnú záhradu po 9 mesiacov v roku bez driny.

Vďaka kurzu Vypestuj sa naučíte:

ZDRAVIE A SEBESTAČNOSŤ

Naučíme vás mať vlastné zdravé potraviny a s nimi si pestovať dlhozdravosť. Pestovať bez chémie a umelých hnojív.

PESTOVAŤ S VÁŠŇOU

Naučíme vás v záhrade nedrieť, ale užívať si ju. Mať radosť z pohybu v záhrade a mať vášeň pre pestovanie.

LENIVÝ ZÁHRADNÍK VEĽA PREMÝŠĽA, PRETO

Obsah kurzu

Kurz má štyri kapitoly so 16 videolekciami. Ku kurzu dostanete aj tri BONUSOVÉ videolekcie. Po uhradení platby vám prídu prístupové hesla do kurzu.  Každý týždeň sa vám otvorí nová kapitola s novými videolekciami. 

Kurz môžete absolvovať za mesiac alebo v tempe, aké vám vyhovuje. Kurz bude pre vás prístupný po dobu minimálne dvoch rokov. Súčasťou je podporná facebooková skupina pre vaše odpovede a otázky, aby ste mali priamu podporu pri vašich pestovateľských začiatkoch či premenách z konvenčného pestovania na permakultúrne.

Kurz je určený pre mužov aj ženy, pre začiatočníkov aj zbehlých záhradkárov. Po absolvovaní tohto kurzu sa do permakultúrnej záhrady zamilujete.

Prečo absolvovať kurz od nás?

Pred 8 rokmi sme začali budovať vlastný prírodný raj, ktorý vyústil do permakultúrnej farmy. Pestujeme úplne všetko, čo sa na Slovensku vypestovať dá. Rovnako chováme zvieratá a šírime inšpirácie o humánnom chove. Všetko naše know how sme získali rokmi praxe, mnohými omylmi a pokusmi, ktoré vy robiť nemusíte. Vieme čo v prírode funguje a čo nie. 

Roky sme viedli permakultúrne workshopy a semináre v našej záhrade a máme stovky spokojných absolventov. Mnohým kurzy zmenili úplne životy!

Naša záhrada je certifikovanou prírodnou záhradou. Nájdete ju právom v mnohých článkoch, televíznych i rozhlasových reláciách. Našou húževnatou osvetou permakultúry sme tento prístup k prírode a starostlivosti o pôdu a človeka, dostali do povedomia ľudí na Slovensku.

Napísali sme dve knihy o permakultúre, natočili celovečerný dokumentárny film a o našom ekologickom prístupe natočila dokumentárny film aj celosvetová televízia HBO. Ak absolvovať kurz o prírode, pestovaní, zvieratách, permakultúre, tak s odborníkmi, ktorí permakultúru žijú v každej bunke svojho tela a v každom dni roku.

O lektorke

Zuzana Matúšová

Novinárka, blogerka, lektorka a matka piatich detí. Autorka kníh Ako mať krásnu jedlú záhradu a nenadrieť sa, Alžbetka s Klárkou si vysnívali čarovnú záhradku, Útulný a zdravý domov. Tvorkyňa filmu V zdravom dome žijú šťastní ľudia. Lektorka kurzov zdravého bývania, zdravého interiérového dizajnu a ekologického staviteľstva.

Môj príbeh…

Môj príbeh sa začal rodinou krízou. Jej riešenie som videla napojením sa na prírodu. S rodinou sme odišli dobrovoľníčiť na Nový Zéland, na permakultúrne farmy. Po návrate sme si vybudovali vlastnú permakultúrnu záhradu a neskôr farmu. To čo mi zmena životného štýlu dala, je pokoj, vyrovnanosť, pokora a múdrosť prevzatá žitím v spolupráci s prírodou. 

Príroda a záhrada je viac ako len trávnik, kvety či zelenina. Príroda je terapia, liečenie duše i tela. So mnou objavíte vášeň pre záhradníčenie a funkčný systém odpozorovaný z prírody.

Od roku 2013 som absolvovala Úplný kurz permakultúrneho dizajnu pod vedením Ing. Patricie Pavlovskej. Pestovateľsky má viedla permakultúrna lektorka a skvelá pestovateľka Ing. Paulína Urdová. Mám za sebou desiatky workshopov ako účastník a ako permakultúrny lektor tri roky intenzívneho lektorovania a prednášania.

To čo vám viem odovzdať sú roky praxe v záhrade a roky praxe s vedením kurzov. Mojím mottom je dotknúť sa cez permakultúru srdca každého môjho žiaka.

Prihláška

Ako sa dostanete k prístupom ku kurzu Vypestuj

Po vyplnení prihlášky obdržíte faktúru na váš email.

Po pripísaní úhrady na náš účet, vám príde email s potvrdením a email s predmetom: Prihlasovacie údaje do kurzu s LifeReset, v ktorom budete mať prístupové heslá do videokurzu.

Ak ste faktúru uhradili a želáte si prístup k videokurzu urýchliť, stačí nám emailom poslať doklad o úhrade.